Dokument „Super League: The War for Football” w styczniu na Apple TV+

Zespół odpowiedzialny za The Last Dance opowiada historię o tym, jak chciwość prawie zrujnowała piłkę nożną – premiera 13 stycznia 2022 roku.

Super League: The War for Football  (Apple TV+, 2023)

Firma Apple ogłosiła nowy czteroczęściowy serial dokumentalny o skandalu Super League, który wstrząsnął europejską piłką nożną. Serial został stworzony przez zespołu, który odpowiada za The Last Dance, 30 for 30 i O.J. – wyprodukowano go w Ameryce.

Super League: The War for Football to czteroczęściowa seria, która ukaże się 13 stycznia 2023 roku w Apple TV+, dokumentując „bitwę o wysoką stawkę, która rozpoczyna się, gdy pojawiają się plany utworzenia separatystycznej ligi, a przeszłość, teraźniejszość i przyszłość europejskiego futbolu zderzają się, pozostawiając grę najpotężniejszych przywódców do obrony lub obalenia tradycji tego sportu”.

Zobacz też: Zobacz oficjalny zwiastun serialu „David Beckham: drużyna w opałach”

Serial obiecuje bezprecedensowy występ prezesów lig, właścicieli klubów i architektów stojących za samą kontrowersyjną super ligą. „Serial dokumentalny przedstawia fanom nieopowiedzianą jeszcze historię tego, jak i dlaczego powstał ten pomysł, oraz plany bitewne, które zostały opracowane, aby z nim walczyć” – informuje Apple.

Europejska Super Liga lub The Super League to europejski klubowy projekt piłkarski stworzony, aby rywalizować z Ligą Mistrzów UEFA (w kwietniu 2021 r.). Była to oderwana liga, w której znalazłoby się 20 klubów, w tym 15 stałych członków, których nie można było zdegradować ani wyeliminować. Wielką atrakcją dla klubów był dostęp do płatności solidarnościowych z puli 10 miliardów euro i planu inwestycji infrastrukturalnych o wartości 3,5 miliarda, który miał zrównoważyć pandemię COVID-19.

Propozycja spotkała się z niemal powszechnym potępieniem ze strony świata piłki nożnej, a główne ligi krajowe, takie jak Premier League, wypowiedziały się przeciwko temu posunięciu. W miarę nasilania się sprzeciwu główne kluby, w tym wszystkie angielskie drużyny, oba kluby z Mediolanu i Athletico Madryt, wycofały się, pozostawiając tylko Barcelonę, Real Madryt i Juventus.

Wiele klubów zostało zmuszonych do wystosowania skruszonych przeprosin dla fanów, aby naprawić relacje z niezadowolonymi, którzy poczuli się zdradzeni.

Nowy dokument Apple TV Plus obiecuje pokazać dokładną historię tego chaotycznego posunięcia, co zapowiada w poniższym zwiastunie:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | iMore