Gorillaz zamienia świat w scenę z rozszerzoną rzeczywistością

Pobierz „Gorillaz Presents” na Androida i iOS-a, aby zobaczyć nowatorską koncepcję teledysku dzięki wciągającemu występowi na światową skalę, który pozwoli fanom zebrać się razem, aby być świadkami występu Gorillaz w AR.

Gorillaz Presents AR – Czterech animowanych muzyków stoi kilka pięter na środku Times Square.
Gorillaz Presents AR – Czterech animowanych muzyków stoi kilka pięter na środku Times Square.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przymierzanie wirtualnej szminki, czy wypróbowywanie produktów w przestrzeni wokół ciebie, rzeczywistość rozszerzona (AR) nadal łączy świat fizyczny i cyfrowy. Zmienia sposób, w jaki robimy zakupy, uczymy się, nawigujemy i wspólnie doświadczamy świata. A dla artystów i twórców AR może być wykorzystywany jako wciągający sposób na przybliżenie fanów i sympatyków do ich treści na nowe sposoby.

Zobacz też: Gorillaz z Humanz w 360° na żywo już w czerwcu!

Dzięki nowo wydanemu przez Google interfejsowi API ARCore Geospatial,, te wciągające doświadczenia można teraz wdrażać na skalę światową w ponad 100 krajach. Dzięki wiedzy zdobytej podczas tworzenia Map Google i poznawaniu geometrii budynków twórcy treści mogą zmieniać miasta w żywe płótna.

Przez cały rok Gorillaz, największy wirtualny zespół na świecie, oraz wiodący specjaliści od animacji w czasie rzeczywistym, Nexus Studios, korzystali z interfejsu ARCore Geospatial API, aby na nowo wyobrazić sobie, co jest możliwe.

Rezultatem jest „Gorillaz Presents”, dostępne do preinstalacji na Androida i iOS: doświadczenie, w którym brytyjski zespół zrewolucjonizował koncepcję teledysku dzięki wciągającemu występowi na światową skalę, który pozwoli fanom zebrać się razem, aby być świadkami gry Gorillaz w ponadprzeciętnej AR. Wyreżyserowane przez artystę i współtwórcę Gorillaz, Jamiego Hewletta i nominowanego do nagrody Emmy reżysera Fx Goby, spektakle „Skinny Ape” wykorzystują AR Core Geospatial API do przekształcania przestrzeni publicznych w doświadczenia kulturowe, ożywiając świat Gorillaz jak nigdy dotąd.

Członkowie zespołu Murdoc, 2D, Noodle i Russel będą górować nad fanami, grając pośród dwóch najbardziej kultowych linii horyzontu na świecie. Pierwsze w swoim rodzaju wciągające występy nowego utworu zespołu „Skinny Ape” rozpoczną się 17 grudnia 2022 roku na nowojorskim Times Square o 14:30 ET, a zespół przejmie londyński Piccadilly Circus o 14:00 GMT 18 grudnia 2022 roku.

Jeśli nie możesz tego zrobić osobiście, nadal możesz pobrać aplikację i wchodzić w interakcje z doświadczeniem AR w Nowym Jorku, Londynie i innych miejscach, ponieważ będzie ono dostępne do czerwca 2023 r.

Gorillaz Presents - app
Zrzuty z aplikacji mobilnej Gorillaz Presents

Jako bonus, użytkownicy Androida wkrótce otrzymają ekskluzywne zdjęcia przedstawiające doświadczenie AR w aplikacji „Gorillaz Presents”, aby mogli przeżyć akcję w dowolnym miejscu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Keyword