Firefox 108 wreszcie pozwala zapisywać strony WWW jako pliki PDF

Jedną z ważniejszych nowości w nowej wersji przeglądarki Firefox od Mozilli jest możliwość zapisywania stron internetowych w pliku PDF.

Firefox 108 update

Zdecydowana większość z nas korzysta z przeglądarki Google Chrome, ale to nie tak, że brakuje nam alternatyw. Istnieje wiele przeglądarek innych firm, a jedną z najlepszych przeglądarek dla Androida jest historyczny rywal Chrome’a – Mozilla Firefox. Już dawno minęły czasy, gdy przeglądarka z liskiem dominowała na rynku, ale nadal jest bardzo solidną opcją samą w sobie i jedną z niewielu przeglądarek, które nie są oparte na Chromium. Wersja 108 jest teraz dostępna dla smartfonów z systemem Android i zawiera szereg ulepszeń i dodatków, które poprawiają komfort przeglądania.

Zobacz też: Przeglądarka Firefox Mozilli ma już 20 lat

Firefox 108 pozwala teraz zapisywać strony internetowe jako pliki PDF. W przeglądarce Firefox na komputer możesz zapisać stronę internetową jako plik PDF, przechodząc do opcji Drukuj i wybierając opcję zapisania strony internetowej jako PDF. Do tej pory funkcja drukowania była nieobecna w wersji przeglądarki na Androida, co oznacza, że jeśli chciałeś zapisać stronę internetową jako plik PDF, musiałeś użyć innej przeglądarki, takiej jak Chrome.

Firefox 108 w końcu naprawia ten problem, dodając opcję bezpośredniego zapisywania wybranej strony internetowej, na przykład artykułu, jako pliku PDF, który można następnie przeczytać offline.

Aby to zrobić, dotknij menu z trzema kropkami na pasku narzędzi, wybierz ikonę Udostępnij i kliknij „Zapisz jako PDF”. Wynikowy plik PDF zostanie zapisany w folderze Pobrane w telefonie, abyś mógł go później sprawdzić.

Firefox 108 Desktop - eksport strony WWW do PDF-a
Firefox 108 Desktop – eksport strony WWW do PDF-a

Firefox dodaje również opcję otwierania wszystkich zakładek w folderze jednocześnie w nowych kartach lub kartach prywatnych. Po prostu wybierz opcję Zakładki w menu, dotknij menu z trzema kropkami, które znajduje się tuż obok folderu, i dotknij „Otwórz wszystko w nowych kartach” lub „Otwórz wszystko w ostatnich kartach”.

Aktualizacja 108 dla Firefoksa jest również pełna poprawek bezpieczeństwa i błędów, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z pełnym dziennikiem zmian. I oczywiście, jeśli jesteś użytkownikiem Firefoksa dla Androida, koniecznie sprawdź tę aktualizację. Szczerze mówiąc, może być to warte tylko dla samej opcji zapisywania plików PDF.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Firefox | Android Police