Dzień Darmowej Dostawy już w środę 14 grudnia 2022 r.

W tym roku DDD może również pomóc w zmniejszeniu skutków wysokiej inflacji – celem akcji jest popularyzacja zakupów w sieci i umożliwienie klientom tańszego zakupu świątecznych upominków.

Dzień Darmowej Dostawy - 14 grudnia 2022 roku

W środę 14 grudnia 2022 r. odbędzie się już 13. edycja Dnia Darmowej Dostawy (DDD). W Dniu Darmowej Dostawy klienci, robiący zakupy w internecie, mogą bez dodatkowych kosztów wybrać dowolną, oferowaną przez e-sklep formę dostarczenia towaru. Właściciele sklepów są zobowiązani do zachowania dotychczasowej ceny produktów, a złamanie tej zasady grozi im automatycznym usunięciem z grona uczestników akcji. Sprzedawcy mają co prawda możliwość ustalenia minimalnej wartości zakupów objętych darmową dostawą, ale wielu z nich bezpłatnie wysyła w tym dniu wszystkie zamówienia bez wyjątku.

Przeczytaj również: Jak bezpiecznie robić e-zakupy za pomocą smartfona?

Udział w tegorocznej edycji wydarzenia zapowiedziało ponad 300 firm, w tym TaniaKsiazka.pl, NeoNet, Kondrat Wina Wybrane, Foods by Ann, Kubota, Bee.pl, Sante, Pakamera, Diverse, Chocolissimo. Uczestników oraz szczegóły znajdziesz na stronie internetowej akcji.

Darmowa dostawa w walce z inflacją

DDD tradycyjnie jest jedną z ostatnich okazji na zrobienie zakupów, które zdążą dotrzeć do kupujących jeszcze przed świętami. W tym roku wydarzenie może jednak mieć jeszcze jedną zaletę – darmowa dostawa pozwoli ograniczyć negatywne skutki wysokiej inflacji.

Jak wynika z raportu “E-commerce w Polsce 2022”, wysokie ceny sprawiły, że 28 proc. konsumentów już ograniczyło swoje zakupy w sieci, a 34 proc. ankietowanych deklaruje, że zrobi to w przyszłości. Zrealizowane przez Gemius Polska badanie wykazało równocześnie, że czynnikiem szczególnie motywującym do zakupów online jest właśnie darmowa dostawa – zachęca ona do częstszego robienia zakupów aż 88 proc. ankietowanych! 

Dzień Darmowej Dostawy to wydarzenie, na które każdego roku czekają zarówno klienci, jak i przedstawiciele branży e-commerce. Kupujący mogą dzięki niemu zaoszczędzić, a właściciele sklepów internetowych zwiększyć zyski. Pod tym względem nic się nie zmieniło, ale w tym roku darmowa dostawa ma jeszcze jeden, wyjątkowy atut. Drożyzna wywołana inflacją sprawiła, że wielu klientów rozważa ograniczenie świątecznych zakupów lub kupienie ich tylko w jednym sklepie ze względu na koszty dostawy. Bezpłatna wysyłka towaru pozwoli konsumentom skorzystać z oferty większej liczby sklepów bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sklepy zyskają tym samym więcej zamówień.

komentuje Krzysztof Bartnik, inicjator akcji Dzień Darmowej Dostawy
Zrzut ekranu strony Dzień Darmowej Dostawy 2022
Zrzut ekranu strony Dzień Darmowej Dostawy 2022

Dzień Darmowej Dostawy już na stałe wpisał się w kalendarz świątecznych zakupów. W tym roku obchodzona jest 13. edycja tego wydarzenia. Wszystkie sklepy biorące udział w akcji można poznać na stronie dziendarmowejdostawy.pl. Kupujący mogą skorzystać z wyszukiwarki konkretnych produktów i porównać ich ceny – na stronie działa baza ponad 2 mln produktów z ponad 30 różnych kategorii, m.in. zdrowie, uroda, sport, odzież i dodatki, obuwie, ogród czy AGD. Darmowa dostawa obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Dzień Darmowej Dostawy