Twitter zwiększy limit do 4000 znaków w tweetach

Twitter ostatecznie zwiększy limit znaków z obecnych 280 do 4000, potwierdził na Twitterze nowy dyrektor generalny firmy Elon Musk.

Limit długości tweeta zwiększy się do 4000 znaków.

W odpowiedzi na pytanie, czy plotki o zwiększeniu limitu znaków na Twitterze do 4000 są prawdziwe, Musk odpowiedział „tak”, nie podając dodatkowych informacji. Twitter początkowo miał limit 140 znaków, zanim został zwiększony do 280 w 2017 roku.

Zobacz też: Jak sobie radzą alternatywy dla Twittera?

Dokładne szczegóły zwiększenia limitu znaków nie są jeszcze znane, ale poprzednie raporty i tweety Muska sugerowały, że Twitter może ułatwić użytkownikom udostępnianie dłuższych tekstów podzielonych na wiele tweetów stanowiących część wątku. Wydaje się, że zwiększenie limitu długości tweeta do 4000 znaków wyeliminowałoby ten pomysł, a użytkownicy mogliby po prostu publikować dłuższe bloki tekstu w pojedynczych postach.

Twitter ogłosił w weekend, że w poniedziałek planuje ponownie uruchomić usługę subskrypcji Twitter Blue, która zaoferuje użytkownikom zweryfikowany niebieski znacznik wyboru i inne korzyści, takie jak możliwość edytowania tweetów i przesyłania filmów w wyższej rozdzielczości 1080p.

Twitter Blue zostanie ponownie uruchomiony w wyższej cenie 11 USD miesięcznie dla użytkowników iPhone’a po tym, jak Musk skrytykował 30% prowizji Apple’a pobieranej z zakupów w aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | Twitter