„Metodologia i statystyka. Przewodnik naukowego turysty” już w kwietniu 2023 r.

Wydawnictwo naukowe PWN zapowiedziało wydanie książki „Metodologia i statystyka. Przewodnik naukowego turysty”, dzięki której polubicie badania i statystykę!

„Metodologia i statystyka. Przewodnik naukowego turysty”

Student i statystyka to naturalni wrogowie — szczególnie na kierunkach humanistycznych. Nic dziwnego, że spędza sen z powiek zarówno uczestnikom zajęć, jak i prowadzącym. Każdy, kto miał okazję nauczać tego przedmiotu wie, jak bywa to frustrujące. Opór, sceptycyzm, negatywne nastawienie kursantów, a także postawa w stylu „i tak tego nie zrozumiem” wydają się być wszechobecne.

Przeczytaj także: „Radość życia” Davida D. Burnsa w nowym wydaniu!

A gdyby tak przeciwstawić się temu i sprawić, żeby statystyka, za którą do tej pory studenci nie przepadali, stała się dla nich rozrywką? Przecież projektowanie badań i analizowanie danych może stać się pasją, a proces naukowy może przypominać absorbujący serial, potrafiący wciągnąć na długie wieczory!

Jak to osiągnąć? Jak sprawić, aby ten entuzjazm udzielił się początkującym? Dowiecie się już 7 grudnia w Krakowie podczas konferencji Analityczne Wyzwania — IV konferencja naukowa.

W trakcie spotkaniu swój wykład w sesji „Jak pies z kotem? — czyli co zrobić, aby studenci pokochali statystykę” o godzinie 10:55–11:40 poprowadzi autorka – Natalia Józefacka (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie).

Wystąpienie jest zapowiedzią książki „Metodologia i statystyka. Przewodnik naukowego turysty” autorstwa Natalii Józefackiej, Mateusza Kołka, Aleksandry Arciszewskiej-Leszczuk, która już w kwietniu maju 2023 roku ukaże się nakładem wydawnictwa PWN.

Będzie to podróż wyjątkowa, bowiem dzięki niej:

  • znajdziesz być może pracę marzeń (dowiesz się przy okazji, co to jest testowanie hipotez statystycznych),
  • zagrasz, a następnie wygrasz wysoką kwotę w kasynie (poczytasz o statystykach opisowych),
  • poznasz tajemnice lokalnej mafii (czyli testu χ2) i…
  • wypijesz najlepsze miejscowe piwo (z twórcą testu t Studenta).

W końcu…

  • (za pomocą ANOVY) zaczniesz przeprowadzać życiowe eksperymenty nad związkiem spożywanych napojów i poziomem energii,
  • odkryjesz (dzięki korelacji), co idzie w parze z bogatym życiem towarzyskim,
  • finalnie (w toku regresji) znajdziesz inne, niż tylko podróżowanie, sposoby na dobre samopoczucie – memy!

Publikacja powstała z potrzeby podzielenia się pasją, jaką jest projektowanie badań naukowych i analizowanie danych. Tak, nie pomyliłeś się – to może być pasja! Nauka może przypominać absorbujący serial, który potrafi wciągnąć na długie wieczory!

Aktualizacja daty premiery: 23.05.2023 r.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PWN (Facebook)