Słuchawki Dyson Zone™ kupimy w 2023 roku

Słuchawki Dysona z wysoką reprodukcją dźwięku, aktywną redukcją hałasu i funkcją oczyszczania powietrza będą dostępne od stycznia w sprzedaży na niektórych rynkach.

Słuchawki Dyson Zone

Firma Dyson przedstawiła kompletne parametry słuchawek Dyson Zone™, które od stycznia będą dostępne w sprzedaży w Chinach, a od marca – w USA, Wielkiej Brytanii, Hongkongu (SAR) i Singapurze. Zgodnie z zapowiedziami z początku roku słuchawki Dyson Zone™ mają czyste, głębokie brzmienie, a jeśli chcemy, mogą też oczyszczać powietrze w bezpośrednim otoczeniu. Słuchawki, będące owocem pięcioletnich prac badawczo-rozwojowych, zapewniają nawet do 50 godzin niezwykłej jakości odtwarzania z bardzo niewielkimi zniekształceniami, zaawansowaną redukcją szumów i wierną, pełną reprodukcją dźwięku. Co więcej, wychwytują 99% cząstek o średnicy nawet do 0,1 mikrona, a zamontowane w nich filtry z węglem wzbogaconym potasem neutralizują gazy kwaśne, które często zanieczyszczają miejskie powietrze, w tym NO2 i SO2.

Zanieczyszczenie powietrza w miastach

Ponad połowa światowej populacji mieszka w miastach. Według prognoz do 2050 r. odsetek ten osiągnie 70%. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców miast rozwija się infrastruktura transportowa, budowlana i drogowa, co wiąże się z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem, a w efekcie ma poważny wpływ na nasze środowisko życia.

 • Szacuje się, że 90% użytkowników nowojorskiego transportu publicznego jest narażonych na poziomy hałasu przekraczające zalecany limit decybeli. W Unii Europejskiej co piąty obywatel cierpi z powodu zanieczyszczenia hałasem.
 • Również zanieczyszczenie powietrza stanowi poważny problem. 99% mieszkańców globu żyje na obszarach, gdzie przekraczane są bezpieczne poziomy zanieczyszczeń ustalone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
 • W wielu regionach największym zagrożeniem nie są jednak zanieczyszczenia spowodowane przez człowieka – według Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Europie, Azji Zachodniej i Afryce głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza jest pył niesiony przez wiatr.

Zobacz także: Dyson Zone to dziwaczne słuchawki z oczyszczaczem powietrza!

 • Zdążysz oblecieć świata dwa razy dookoła: słuchawki Dyson Zone™ zapewniają nawet do 50 godzin niezwykłej jakości odtwarzania z bardzo niewielkimi zniekształceniami, zaawansowaną redukcją szumów i wierną, pełną reprodukcją dźwięku.
 • Zaawansowana redukcja szumów: urządzenie wyposażone jest w 11 mikrofonów. System ANC wykorzystuje osiem z nich do tłumienia miejskich hałasów ze skutecznością do 38 dB. Mikrofony mierzą odgłosy otoczenia aż 384 000 razy na sekundę.
 • Wierny i pełny dźwięk: słuchawki Dyson Zone™ wykraczają poza granice słyszalności i odtwarzają częstotliwości 6 Hz–21 kHz, aby nie umknęła nam żadna nuta, ani żadne słowo.
 • Bardzo niski poziom zniekształceń: przetwornik, elektronika, układ mechaniczny, materiały oraz parametry akustyczne słuchawek zostały starannie zaprojektowane, tak aby zminimalizować zniekształcenia dźwięku. Dźwięk z przetwornika podlega dodatkowej korekcie przez inteligentne przetwarzanie sygnałów 48 000 razy na sekundę, co w połączeniu z redukcją szumów umożliwia ograniczenie zniekształceń harmonicznych do niesłyszalnego poziomu w całym zakresie częstotliwości (0,08% @ 94 dB @ 1 kHz).
 • Dostrojone naukowo dla większej dokładności: wyjątkowy korektor optymalizuje krzywą częstotliwości, aby osiągnąć wyraźny, czysty dźwięk w całym paśmie słyszalnym.
 • Skuteczna filtracja usuwa zanieczyszczenia: odczepiana przyłbica kieruje strumień oczyszczonego powietrza do nosa i ust użytkownika. Filtry elektrostatyczne wychwytują 99% cząstek o średnicy nawet do 0,1 mikrona, a filtry z węglem wzbogaconym potasem neutralizują gazy kwaśne, które często zanieczyszczają miejskie powietrze.
 • Doskonałe brzmienie i niezwykła wygoda: dzięki dokładnym testom, uwzględniającym różne rozmiary i kształty głów, osiągnięto doskonałe brzmienie dla wszystkich użytkowników.
 • Rozmowy telefoniczne: podwójny mikrofon z kształtowaniem wiązki i technologia tłumienia hałasu umożliwiają czyste połączenia głosowe, nagrywanie rozmów i sterowanie głosem.

Dyson Zone™ jako rozwiązanie

Słuchawki Dyson Zone™ powstały, aby rozwiązać oba te problemy –kwestię miejskiego hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza. Dzięki zaawansowanym akumulatorom litowo-jonowym, ładowanym do 100% w ciągu 3 godzin przez USB-C, słuchawki wystarczają na 50 godzin odtwarzania dźwięku lub 4 godziny grania połączonego z oczyszczaniem powietrza.

Słuchawki z oczyszczaczem powietrza Dyson Zone™ są wynikiem 30-letniego doświadczenia firmy Dyson w zakresie technologii przepływu powietrza, filtracji i silników, oraz jej rozległej wiedzy na temat jakości powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz. W obu nausznikach słuchawek zamontowane są kompresory, które przepuszczają powietrze przez dwuwarstwowe filtry, a po jego oczyszczeniu kierują je w dwóch strumieniach do nosa i ust wzdłuż odczepianej, bezdotykowej przyłbicy. Filtry elektrostatyczne wychwytują 99% cząstek o średnicy nawet do 0,1 mikrona, a filtry z węglem wzbogaconym potasem neutralizują gazy kwaśne, które często zanieczyszczają miejskie powietrze, w tym NO2 i SO2.

Słuchawki mają ponadto doskonałe, głębokie brzmienie Hi-Fi z bardzo niskim poziomem zniekształceń i szerokim zakresem częstotliwości, dzięki czemu czysto oddają niskie, średnie i wysokie tony. Produkt Dyson Zone™ jest wyposażony w dodatkowy mikrofon do rozmów telefonicznych, nagrywania połączeń głosowych i sterowania głosem. Mikrofon telefoniczny jest sprzężony z mikrofonem ANC, co pozwala osiągnąć kształtowanie wiązki w oparciu o dwa przetworniki. Umożliwia to zwiększenie czystości transmisji głosu poprzez połączenie sygnałów z obu mikrofonów w taki sposób, aby zniwelować szum dobiegający z tyłu i z boku.

Słuchawki Dyson Zone - budowa
Słuchawki Dyson Zone – budowa

Inżynieria dźwięku według Dysona

Słuchawki Dyson Zone zapewniają niesamowite doznania dźwiękowe. Wielu producentów w branży audio polega na tzw. „złotym uchu”, czyli specjalnie wyszkolonym pracowniku, który określa, co brzmi „odpowiednio”. Inżynierowie z firmy Dyson obrali bardziej naukowe podejście: skupili się na badaniach nad dźwiękiem i poprzez rozbudowane testy z udziałem użytkowników potwierdzili ustalone w ten sposób parametry.

 • Bardzo niski poziom zniekształceń: przetwornik, elektronika, układ mechaniczny, materiały oraz parametry akustyczne słuchawek zostały starannie zaprojektowane, tak aby zminimalizować zniekształcenia dźwięku. Dźwięk z przetwornika podlega dodatkowej korekcie przez inteligentne przetwarzanie sygnałów 48 000 razy na sekundę, co w połączeniu z redukcją szumów umożliwia ograniczenie zniekształceń harmonicznych do niesłyszalnego poziomu w całym zakresie częstotliwości (0,08% @ 94 dB @ 1 kHz).
 • Zaawansowana redukcja szumów: urządzenie jest wyposażone w 11 mikrofonów. System aktywnej redukcji szumu (ANC) wykorzystuje osiem z nich – mikrofony mierzą odgłosy otoczenia aż 384 000 razy na sekundę. Słuchawki Dyson Zone tłumią hałasy w zakresie 20 Hz–20 kHz ze skutecznością do 38 dB.
 • Wierny i pełny dźwięk: słuchawki Dyson Zone wykraczają poza granice słyszalności i odtwarzają częstotliwości 6 Hz–21 kHz, aby nie umknęła nam żadna nuta, ani żadne słowo. Precyzyjne odtwarzanie dźwięków na krańcach zakresu częstotliwości głośnika bywa trudne, dlatego słuchawki Dyson Zone przekraczają granice ludzkiego słuchu, aby uzyskać czystsze brzmienie w paśmie słyszalnym. Tak szeroki zakres częstotliwości udało się uzyskać dzięki elektroakustycznemu układowi inżynieryjnemu oraz bazowym podzespołom – sercem układu odtwarzania są neodymowe przetworniki o średnicy 40 mm i impedancji 16 omów.
 • Dostrojone naukowo dla większej dokładności: w oparciu o wskaźniki naukowe, potwierdzone przez obszerne testy z udziałem użytkowników, inżynierowie z firmy Dyson znaleźli parametry, które pozwalają uzyskać najczystsze i najdokładniejsze brzmienie w całym zakresie częstotliwości. Firma Dyson stworzyła wyjątkowy korektor, który optymalizuje krzywą częstotliwości, tak aby osiągnąć wyraźny, czysty dźwięk w całym paśmie słyszalnym, dzięki czemu słuchawki zapewniają wrażenia słuchowe najwyższej jakości.
 • Niesamowite doznania dźwiękowe i pełna wygoda: każda głowa jest inna, dlatego aby zapewnić wszystkim użytkownikom taką samą wygodę i jakość dźwięku, konieczne było uwzględnienie tej różnorodności w wielu parametrach słuchawek, takich jak: siła zacisku opaski, kształt i wykonanie odczepianej przyłbicy czy też możliwość dostosowania produktu do własnych potrzeb. Poduszki nauszne są tu bardziej płaskie niż w standardowych słuchawkach – zarówno dla wygody, jak i po to, aby pasywnie tłumiły odgłosy otoczenia – a także odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu doskonale dopasowują się do ucha.

Dokładna filtracja w warunkach rzeczywistych

Około 190 milionów ludzi na całym świecie korzysta z metra, narażając się na kontakt z różnymi zanieczyszczeniami, takimi jak pyły zawieszone (PM2,5 i PM10), których poziomy w niektórych miastach bywają wyższe pod ziemią niż nad nią.

Ochrona przed zanieczyszczonym powietrzem to niełatwe zadanie. System filtracji i mechanizm doprowadzania powietrza w słuchawkach Dyson Zone™ stworzono właśnie w tym celu. Precyzyjnie zaprojektowane kompresory, obracające się z prędkością do 9750 obrotów na minutę, przepuszczają powietrze przez dwuwarstwowe filtry. Ujemnie naładowany materiał elektrostatyczny w filtrze wychwytuje zarówno niezwykle drobne cząsteczki, m.in. alergeny, jak i cząstki większe, takie jak np. pył z klocków hamulcowych, spaliny przemysłowe czy pył budowlany. Jego skuteczność wynosi 99% dla cząstek o średnicy nawet do 0,1 mikrona.

Tego rodzaju zanieczyszczenia są najbardziej szkodliwe, dlatego wciąż inwestuje się w badania nad ich długotrwałym wpływem na zdrowie. Druga warstwa, zawierająca węgiel wzbogacony potasem, wyłapuje typowe dla miast zanieczyszczenia gazowe, takie jak NO2, SO2 czy O3, a także przykre miejskie zapachy, unoszące się m.in. wokół placów budowy, w pobliżu kanalizacji czy na stacjach metra. W zależności od położenia geograficznego filtry wytrzymują nawet do 12 miesięcy.

Czujniki, łączność i rozwój aplikacji

 Dwutlenek azotu (NO2), produkt uboczny spalania, którego źródłem jest m.in. ruch drogowy i budownictwo, należy do najpowszechniejszych zanieczyszczeń gazowych w miastach. Filtry z węglem wzbogaconym potasem przez ukierunkowane działanie neutralizują nie tylko NO2, ale także dwutlenek siarki (SO2) i inne gazy kwaśne, dzięki czemu słuchawki Dyson Zone™ mogą sprostać wyzwaniom miejskiego powietrza. Są wyposażone w specjalny czujnik, który mierzy stężenie NO2 w powietrzu – zarówno te dane, jak i poziomy hałasu można śledzić w czasie rzeczywistym w aplikacji MyDyson™. Podobnie jak domowe oczyszczacze powietrza marki Dyson, słuchawki Dyson Zone™ dostarczają użytecznych, przejrzystych informacji na temat otoczenia. Użytkownicy mają je zawsze pod ręką, co pomaga w budowaniu zdrowych nawyków. Wbudowany akcelerometr monitoruje aktywność użytkownika, dzięki czemu w trybie automatycznym z doczepioną przyłbicą słuchawki automatycznie dostosowują przepływ oczyszczonego powietrza. Urządzenie inteligentnie wydłuża czas pracy baterii: samo przełącza się w tryb czuwania po wykryciu, że nie jest założone. Opuszczając odczepianą przyłbicę, użytkownik może uruchomić tryb rozmowy oraz zatrzymać oczyszczanie powietrza i odtwarzanie muzyki.

Słuchawki Dyson Zone™ można też obsługiwać za pomocą aplikacji MyDyson™, która pozwala dostosować prędkość przepływu powietrza i redukcję szumu, a także wybrać jeden z trzech trybów korekcji dźwięku: Dyson EQ (podbicie), Bass Boost (mocne basy) lub Neutral (wypłaszczona krzywa odpowiedzi). W aplikacji MyDyson™ użytkownik może również ustawić maksymalną głośność odtwarzania zgodnie z wytycznymi dla zdrowia słuchu.

Słuchawki z oczyszczaczem powietrza Dyson Zone™ zostały opracowane przez zespoły inżynierów z Wielkiej Brytanii, Singapuru, Malezji i Chin, a szczególną rolę w tworzeniu ich oprogramowania odegrały nasze placówki w Azji Południowo-Wschodniej. Bardzo ważne okazały się rozwój i integracja aplikacji, dzięki którym udało się uzyskać płynne połączenie, a także inteligentne i potrzebne funkcje śledzenia poziomu hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza.

Podobnie jak inne urządzenia marki Dyson, słuchawki z redukcją szumu i oczyszczaczem powietrza Dyson Zone™ zostały sprawdzone pod każdym możliwym kątem: w komorach z kontrolowaną temperaturą, testach upadkowych, testach zużycia materiałów, testach wytrzymałości przycisków i wielu innych. Kluczową rolę odegrali tu nasi specjaliści ds. testów z Dyson Malaysia Development Centre, choć duże znaczenie miała też geografia. Poddaliśmy słuchawki próbie nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w cieplejszych klimatach i przy dużej wilgotności. Testy użyteczności przeprowadzono w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach i Singapurze.

Słuchawki Dyson Zone będą dostępne w krajach europejskich w dalszej części 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Dyson Polska