Zobacz zwiastun nowego filmu „Akademia Pana Kleksa”

Nowy film „Kleks” z Tomaszem Kotem zadebiutuje w kinach w 2023 roku a już teraz możemy obejrzeć pierwszy zwiastun.

Kadr z nowego filmu „Akademia Pana Kleksa” (2023)

Pierwsza ekranizacja kultowej książki Jana Brzechwy dla dzieci (i nie tylko) o przygodach ekscentrycznego belfra – Ambrożego Kleksa pojawiła się w 1989 roku W tytułową rolę wcielił się wówczas Piotr Fronczewski, który dla mojego pokolenia już zawsze będzie kojarzył się z panem Kleksem. Czasy się zmieniły i po ponad 30 latach trochę inaczej trafiają ważne wartości do młodzieży. Stąd zapewne pomysł na stworzenie nowej wersji, która odpowiadałaby nowym czasom.

Zobacz także: Akademia Pana Kleksa znowu rekrutuje!

W nowej wersji filmu Akademia Pana Kleksa, której właściwy tytuł to Kleks, rolę brodatego nauczyciela odegra Tomasz Kot, którego możemy zobaczyć w nowym zwiastunie ekranizacji. Film wyreżyserował Maciej Kawulski a scenarzystą jest Krzysztof Gureczny. W filmie zobaczymy jednak Piotra Fronczewskiego, który tym razem wystąpi w innej roli, grając postać doktora.

Nowa Akademia Pana Kleksa (wł. Kleks) nieco różni się od książki i już z udostępnionego zwiastuna możemy wywnioskować, że duża część fabuły skupi się wokół postaci Ady Niezgódki (w tej roli 13-letnia Antonina Litwiniak), a nie Adama – jak w pierwowzorze.

Z pozoru zwyczajna dziewczynka trafia do wyjątkowej placówki. W tytułowej akademii odkrywa nieznany dotąd świat bajek i fantazji. Poznaje niezmierzone pokłady swojej wyobraźni i umiejętności kreowania rzeczywistości. Pod okiem szalonego profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoją kreatywność i niezwykłe zdolności. Jednak na tym nie kończą się przygody bohaterki. Ada wpada na trop, który być może rozwiąże wielką rodzinną tajemnicę.

Kadr z nowego filmu „Akademia Pana Kleksa” (2023)
Są też olbrzymie grzyby, planety i jednorożec! | kadr z nowego filmu „Akademia Pana Kleksa” (2023)

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

oficjalny opis filmu

Nowa Akademia Pana Kleksa będzie miała premierę w kinach dopiero za rok – w grudniu 2023 roku. Obejrzyj zwiastun nowego filmu „Akademia Pana Kleksa”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gazeta | Kino Helios Polska