Przewijane wyniki wyszukiwania Google na komputerze

Google automatycznie załaduje sześć stron wyników przed wyświetleniem monitu o kliknięciu przycisku „następna”.

Okno wyszukiwania Google

Firma Google zapewni swoim wynikom wyszukiwania na komputerze „ciągłe przewijanie” po ponad roku po uruchomieniu tej funkcji na urządzeniach mobilnych. Ciągłe przewijanie wyeliminuje konieczność klikania „Następna” lub numerów stron u dołu wyników wyszukiwania. Zamiast tego Google automatycznie załaduje następną partię wyników na stronie po przewinięciu do dołu bieżącej listy. Jeśli korzystasz z Google na urządzeniach mobilnych, ta funkcja jest Ci już znajoma.

Sprawdź także: Teraz w Google na smartfonie łatwiej zidentyfikujesz witrynę

Gigant technologiczny potwierdził dla Search Engine Land wprowadzenie tej funkcji. Jednocześnie potwierdzono, że witryna automatycznie wyświetli do 6 stron wyników wyszukiwania, zanim będzie trzeba kliknąć przycisk „Następna”, aby załadować kolejne strony lub partie wyników. Po dojechaniu (przescrollowaniu) do dołu wyników pojawi się kółko ładowania i załadują się kolejne wyniki.

Pojawienie się tej funkcji na komputerach sprawi, że wyszukiwanie Google będzie bardziej spójne na różnych urządzeniach i platformach.

Od dzisiaj wprowadzamy ciągłe przewijanie na desktopach, dzięki czemu możesz nadal wyświetlać bardziej przydatne wyniki wyszukiwania przy mniejszej liczbie kliknięć. Teraz jeszcze łatwiej jest zainspirować się większą ilością informacji na wyciągnięcie ręki.

— powiedział rzecznik firmy Google

Podobnie jak mobilna wersja tej funkcji, będzie początkowo dostępna dla zapytań w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej trafi do większej liczby osób i regionów w przyszłości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Search Engine Land | Engadget