Zaktualizuj przeglądarkę Chrome 107 do najnowszej wersji!

Jest jeszcze jeden exploit dla Chrome’a, a Google wydało aktualizację zabezpieczeń, aby naprawić lukę, która jest aktywnie wykorzystywana.

Aktualizacja bezpieczeństwa dla Google Chrome

Firma Google wydała aktualizację przeglądarki Chrome w wersji 107.0.5304.121 — dla systemów Windows, Mac a w najbliższych dniach także Linux. Luka śledzona jako CVE-2022-4135 w bazie danych błędów i luk w zabezpieczeniach umożliwiła zdalnemu atakującemu włamanie się z piaskownicy Chrome za pomocą specjalnej strony internetowej HTML z przepełnieniem bufora sterty.

Zobacz też: Koniecznie zaktualizuj Chrome’a 105 do najnowszej wersji

Na swojej stronie internetowej poświęconej wydaniom Chrome Google twierdzi, że jest świadomy doniesień, że exploit wykorzystujący tę lukę istnieje.

Użytkownicy komputerów Mac mogą automatycznie aktualizować przeglądarkę Google Chrome, naciskając Command-Q w celu zamknięcia przeglądarki, a następnie ponownie otwierając aplikację. Jeśli przeglądarka nie była zamykana przez jakiś czas, w prawym górnym rogu aplikacji pojawi się przycisk z napisem „Aktualizuj”. Inną opcją jest kliknięcie opcji Google Chrome – Informacje i wybieranie Aktualizuj Google Chrome, jeśli się pojawi.

To był ciężki rok dla bezpieczeństwa Chrome’a. Raport z 5 października 2022 roku wykazał, że Chrome był najbardziej podatną na ataki przeglądarką w 2022 roku z 303 lukami.

Na przykład pod koniec października firma załatała siódmego exploita zero-day w przeglądarce Chrome. Jest popularną przeglądarką wśród użytkowników, ale to sprawia, że ​​jest również popularnym celem atakujących.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | Google