Klawiaturę Pixel można dostosować za pomocą klocków Lego

Pixel to nowa mechaniczna klawiatura od MelGeek, którą można dostosować za pomocą klocków Lego wokół krawędzi, z tyłu, a nawet na samych klawiszach.

Klawiatura Pixel – kompatybilna z klockami LEGO (Kickstarter)
Klawiatura Pixel – kompatybilna z klockami LEGO | fot. Kickstarter

Z klocków Lego możesz zbudować niemal wszystko, a teraz możesz dostosować sobie nawet prawdziwą klawiaturę. Zasadniczo Pixel wygląda jak każda zwykła klawiatura, z 88 klawiszami we wszystkich właściwych miejscach (mamy nadzieję, że nie przegapisz klawiatury numerycznej). Różnica polega na tym, że całość jest usiana znanymi wybrzuszeniami, które zgodne są z elementami Lego – lub raczej ogólnych „klocków”, ponieważ wydaje się, że samo Lego nie zostało zaangażowane w ten projekt.

Zobacz także: Nowa książka „Historia LEGO” Jensa Andersena już 9 listopada

W każdym razie szeroko otwarte przestrzenie wokół krawędzi klawiatury to plac zabaw, który możesz udekorować wzorami, obrazami, słowami lub czymkolwiek innym, co możesz wymyślić, aby odłożyć pracę na później. Tył klawiatury Pixel jest również dużym płótnem dla artystycznej ekspresji właściciela, chociaż nie jestem pewny, ile osób to tam zobaczy.

Można nawet zdjąć plastikowe nakładki klawiszy i przykleić klocek do każdego klawisza, mając do wyboru trzy różne schematy kolorów. Żadne nowoczesne akcesorium do komputera nie jest kompletne bez jaskrawych świateł. Na Pixelu znajdują się wzdłuż krawędzi i nad strzałkami kierunkowymi.

Nie tylko wygląd klawiatury można dostosować. Można dostosować brzmienie każdego naciśnięcia klawisza i wysunąć łatwo przełączniki. Funkcje poszczególnych klawiszy i skrótów można ustawić za pomocą aplikacji.

Klawiatura z tymi wszystkimi sztuczkami podobno brzmi całkiem solidnie. Można ją podłączyć do urządzeń z systemami Windows, macOS, Linux, iOS i Android – czyli do komputerów stacjonarnych, laptopów, telefonów i tabletów. Można ją podłączyć przewodowo przez USB Type-C lub połączyć bezprzewodowo przez Bluetooth, przełączając do ośmiu urządzeń za naciśnięciem jednego przycisku.

Dla niektórych osób klawiatura jest zbyt ważnym narzędziem, aby bawić się sztuczkami, i całkowicie to rozumiem. Ale dla innych Pixel może wydawać się zabawnym sposobem na wyrażenie siebie za pomocą LEGO na czymś, co zwykle jest szare i nudne.

MelGeek szuka obecnie funduszy na wyprodukowanie Pixela na Kickstarterze, gdzie już 15 razy przekroczył swój cel w wysokości 50 000 USD, a do końca kampanii pozostały niecałe dwa tygodnie. Ceny zaczynają się od 199 USD, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wysyłka powinna rozpocząć się w styczniu 2023 roku. Sprawdź tę klawiaturę w akcji na poniższym filmie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | New Atlas