1Password przygotowuje się na przyszłość bez haseł

Usługa zarządzania hasłami wprowadzi obsługę kluczy dostępu na początku 2023 roku, aby nadal mieć miejsce po tym, jak hasła nie będą już potrzebne.

1Password - logowanie bez hasła za pomocą kluczy już w 2023 r.

Serwis 1Password ogłosił, że obsługa klucza dostępu będzie dostępna dla klientów „na początku 2023 roku”, umożliwiając użytkownikom bezpieczne logowanie się do aplikacji i stron internetowych bez haseł. Obsługa całkowicie bezhasłowego uwierzytelniania kluczy może wydawać się oszałamiającą funkcją usługi zarządzania hasłami, ale 1Password nie jest pierwszy, ponieważ Dashlane już integruje klucze z własną usługą. Firma Apple wprowadziła już obsługę kluczy dostępu za pośrednictwem pęku kluczy iCloud w systemach macOS Ventura i iOS 15, a Google niedawno ogłosił testy beta kluczy dostępu dla Chrome’a i Androida. Microsoft nie ogłosił jeszcze publicznych testów.

Zobacz też: 1Password 8 na iOS-a i Androida z nowym wyglądem i funkcjami

Klucze dostępu to technologia logowania bez hasła opracowana przez FIDO Alliance, którego członkami jest większość firm Big Tech. Technologia umożliwia użytkownikom zastąpienie tradycyjnych haseł własnym uwierzytelnianiem urządzenia — takim jak iPhone z Face ID — oferując większe bezpieczeństwo i ochronę, ponieważ nie ma hasła, które można ukraść lub przypadkowo przekazać w wyniku ataku phishingowego.

1Password twierdzi, że jego własna odmiana, zwana Universal Sign On, będzie lepsza od innych, obsługując wiele platform i synchronizację między platformami, gdy zostanie uruchomiona w przyszłym roku. Z kolei obsługa klucza dostępu przez firmy takie jak Apple została stworzona wyłącznie w celu bezproblemowej synchronizacji dostępu na urządzeniach w ramach tego samego ekosystemu.

Demonstracja, jak będą działać klucze dostępu, jest dostępna dla użytkowników 1Password korzystających z najnowszej wersji rozszerzenia przeglądarki Chrome, wraz z demonstracją wideo dla osób niekorzystających z usługi oraz listą katalogów, które strony internetowe, aplikacje i usługi używają kluczy dostępu do uwierzytelniania.

1Password wprowadzi pełną obsługę kluczy dostępu do swojego rozszerzenia przeglądarki i aplikacji komputerowych na początku 2023 roku, a następnie zaoferuje wsparcie dla urządzeń mobilnych.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | 1Password