Vikingowie podbijają oferty, nie ceny 

Telefon na kartę czy w abonamencie? A może warto wyjść poza ten schemat i wybrać nową ofertę Mobile Vikings: subskrypcję na numer telefonu.

Mobile Vikings - wyjdź poza schemat (subskrypcja)

W Polsce stale i szybko rośnie sympatia i zaufanie konsumentów do modelu subskrypcyjnego. Według badań zrealizowanych przez Blue Media sześciu na dziesięciu Polaków korzysta z jakiejś formy internetowych usług subskrypcyjnych. To sprawa, że kolejne branże zaczynają tworzyć swoje modele biznesowe w oparciu o subskrypcję. Najpierw były to serwisy z filmami i serialami, branża muzyczna, następnie gaming, rynek prasy, a obecnie sprzedaje się tak nawet artykuły higieniczne. Do tego zaszczytnego grona firm dołączył właśnie wrocławski operator komórkowy – Mobile Vikings.

Zobacz także: Rusza Przepływ GB między użytkownikami Mobile Vikings

Widzimy, jak szybko rośnie rynek subskrypcji w Polsce, zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy stanowią największą bazę naszych użytkowników. A ponieważ lubimy dawać naszym Vikingom to, co lubią, postanowiliśmy wprowadzić dwa nowe  plany komórkowe w modelu subskrypcyjnym.

— mówi Magdalena Piksa, CEO Mobile Vikings.

Jak wygląda nowa oferta Vikingów z Wrocławia? Jedną z najważniejszych nowości jest to, że każda osoba, która  skorzysta z planu subskrypcji, dostanie dostęp do sieci 5G. Oznacza to, że internet w jej telefonie znacząco przyspieszy, obniżą się PINGi, a lagi podczas oglądania filmów lub grania, odejdą w zapomnienie. Z zasięgiem też nie będzie problemu, gdyż Mobile Vikings korzysta z infrastruktury sieci PLAY, która dysponuje ponad 10000 nadajników.  

Podczas korzystania z internetu nie tylko jego jakość i szybkość ma znaczenie, ale również ilość. Mobile Vikings postanowiło w swoich pakietach dać tyle internetu, aby nikogo nie skazywać na tortury psychiczne związane z tym, że zabraknie mu transferu na obejrzenie ostatniego odcinka serialu w sezonie. W tańszym planie subskrypcyjnym użytkownik dostanie 60 GB internetu, a w droższym aż 80 GB. A gdy zdarzy się tak, że ten finałowy epizod trzeba będzie obejrzeć za granicą naszego kraju, to i na to subskrybenci Mobile Vikings będą gotowi, bo dostaną, w zależności od planu, 6.04 GB lub 7.77 GB roamingu w Unii Europejskiej w ramach pakietu internetu.

Nowy wymiar płatności

Subskrypcja w Mobile Vikings, ale w sumie każda subskrypcja, bo tym jest z definicji, to także nowy model pobierania płatności. Jego główną cechą i zaletą jest automatyczność. Użytkownik podpina kartę płatniczą, wybiera plan komórkowy i reszta dzieję się bezobsługowo, czyli usługa sama się odnawia co 31 dni. Przy czym użytkownik ma tu pełną wolność i może zrezygnować z niej w każdym momencie.

Nowy wymiar wolności

Mobile Vikings udostępnia również użytkownikom subskrypcji szereg możliwości, które sprawiają, że żaden otrzymany GB nie zostanie zmarnowany i stracony, ponieważ GB w subskrypcji kumulują się, czyli te niewykorzystane przenoszą się na kolejny miesiąc. A gdy minie już jakiś czas i użytkownik uzbiera wyjątkowo pokaźną ich liczbę, tak dużą, że nie zdoła jej zużyć nawet grający w chmurze przez 24h na dobę, to może je na przykład oddać innym osobom (bliskim lub znajomym, ale także całkowicie nieznajomy jeśli sobie tego zażyczy), którzy także korzystają z usług operatora Mobile Vikings.

Lecz co w przypadku, gdy zarówno użytkownik, jak i jego znajomi mają pełne konta niewykorzystanych GB? Tu przechodzimy do jednego z najciekawszych i wychodzących poza schemat rozwiązań, które są dostępne na polskim rynku. Vikingowie z Wrocławia stworzyli swój autorski sklep – Viking Store, w którym można wymieniać GB na odzież oraz gadżety lub otrzymywać za nie dodatkowe zniżki.  Kolejne z rozwiązań, to akcja Szalupy Ratunkowe, w ramach której użytkownicy MV przekazują swoje GB na wybrany społecznie ważny cel, a Mobile Vikings zamienia je na złotówki i przekazuje wybranej fundacji. 

Stary wymiar ceny 

Co zaskakujące, cena nowych subskrypcyjnych planów komórkowych jest taka sama lub niewiele droższa od ofert na kartę tego operatora. Subskrypcja 60 (60 GB, w tym 6.04 GB roamingu, sieć 5G, no limit) jest w cenie 35 zł, czyli takiej samej jak plan Ekstra Match, gdzie użytkownik ma do dyspozycji 50 GB i sieć LTE.

Subskrypcja w Mobile Vikings (listopad 2022)
Subskrypcja w Mobile Vikings (listopad 2022)

Cena Subskrypcji 80 (80 GB, w tym 7.77 roamingu, sieć 5G, no limit) jest wyższa i wynosi 45 zł. Jednak nie od razu trzeba będzie płacić wymienione kwoty. Mobile Vikings przygotowało dla nowych użytkowników Rejs Próbny: przez pierwsze 3 miesiące będzie można testować ofertę płacąc za nią tylko 50% jej wartości. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja prasowa Mobile Vikings