Smartfon serii OPPO Find X ze Snapdragon 8 Gen 2

Sztandarowy smartfon serii OPPO Find X, jako jeden z pierwszych, otrzyma układ Snapdragon 8 Gen 2.

Następny OPPO Find X ze Snapdragon 8 Gen 2
  • Najnowszy smartfon z serii OPPO Find X będzie wyposażony w układ Premium Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform. 
  • Podczas wydarzenia Snapdragon Summit 2022, OPPO zaprezentowało rozwiązania związane z technologią ray tracingu. Zapewnią one przyśpieszenie zastosowania ultrarealistycznych efektów wizualnych na urządzeniach mobilnych. 
  • OPPO we współpracy z Qualcomm oraz Google, po raz pierwszy wprowadziło technologię Google Cloud Vertex AI NAS w smartfonach, poprawiając przy tym wydajność energetyczną w procesach związanych z SI. 

Podczas Snapdragon Summit 2022 OPPO zaprezentowało najnowsze rozwiązania w zakresie technologii ray tracingu, które zostały stworzone we współpracy z Qualcomm Technologies. Producent, wraz z Google, pokazał technologię Google Vertex AI Neutral Architecture Search (Google NAS) dla smartfonów. Dzięki niej, podczas przetwarzania procesów SI na urządzeniach mobilnych, zostanie zwiększona efektywność energetyczna a opóźnienia zmniejszone.

Zobacz też: Premiera globalnej wersji systemu OPPO ColorOS 13

OPPO ogłosiło także, że wykorzysta Premium Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform w swoich kolejnych flagowych urządzeniach serii Find X. Zastosowanie tego układu w smartfonach OPPO ma znacznie poprawić jakość wideo, łączność oraz wrażenia wizualne w grach mobilnych.

Najnowszy smartfon serii OPPO Find X, jako jeden z pierwszych, otrzyma układ Premium Snapdragon 8 Gen2 Mobile Platform.

Współpraca OPPO i Qualcomm Technologies 

Jako pierwszy producent smartfonów, który udostępnił otwarte rozwiązanie ray tracingu dla urządzeń mobilnych, OPPO nawiązało współpracę z Qualcomm Technologies w celu optymalizacji oprogramowania dla Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform. Optymalizacje umożliwiają zastosowanie technologii ray tracingu w złożonych graficznie grach na urządzeniach mobilnych. Technologia ta, w oparciu o najnowszy układ Snapdragon, została po raz pierwszy pokazana podczas Snapdragon Summit 2022, gdzie goście mogli zobaczyć ją w nowych grach, w wersjach demonstracyjnych.

Wymagające sprzętowe gry mobilne uruchomione na urządzeniu wyposażonym w układ Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform, z włączonymi wieloma efektami ray tracingu, mogą działać ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę. Jednocześnie zachowują żywy efekt soft shadows i odbicia. W porównaniu z poprzednią generacją oprogramowania wydajność renderowania ray tracingu wzrosła pięciokrotnie i zmniejszyła obciążenie procesora o 90% (dane w oparciu o badania laboratoryjne OPPO. Wyniki mogą się różnić w zależności od urządzenia oraz warunków). Ta zmiana pozwoli branży gier mobilnych odejść od polegania na symulacji oprogramowania w celu uzyskania efektów ray tracingu. Zamiast tego umożliwi wprowadzenie zaawansowanego, ultrarealistycznego oświetlenia do złożonych graficznie scen w grach.

OPPO rozwija technologię Ray Tracingu 

OPPO jest pierwszym producentem smartfonów, który, poprzez oprogramowanie, rozwinął technologię ray tracingu na urządzeniach mobilnych. Od 2020 roku marka buduje otwarty ekosystem wokół tej technologii. Łączy on twórców, producentów gier i platformy tworzące silniki gier za pomocą PhysRay SDK, czyli pierwszego otwartego rozwiązania ray tracingu na urządzeniach mobilnych udostępnionego przez OPPO. Aby sprostać różnym potrzebom twórców i producentów, OPPO optymalizuje silnik PhysRay w celu zwiększenia kompatybilności pomiędzy poszczególnymi konfiguracjami sprzętu i oprogramowania. Otwarty, wygodny, adaptacyjny i zrównoważony ray tracing działa na zasadzie łącznika pomiędzy sprzętem a oprogramowaniem podczas implementacji tego systemu na urządzeniach mobilnych.

Nowa era Ray Tracingu
Nowa era Ray Tracingu

Technologia ray tracingu to nie jedyne rozwiązanie optymalizacyjne od OPPO. Wraz z Qualcomm Technologies i Google firma pracuje nad możliwością zwiększenia wydajności sztucznej inteligencji. W ramach wspólnych działań, firma OPPO po raz pierwszy z powodzeniem zintegrowała moc obliczeniową urządzenia z technologią Google Vertex AI Neutral Architecture Search (Google NAS). Poprzez optymalizacje algorytmów SI, w oparciu o budowę procesora, implementacja OPPO pozwala na 27% redukcji mocy potrzebną do obsługi algorytmu i 40% redukcję latencji (dane w oparciu o badania laboratoryjne OPPO. Zużycie energii oraz latencja mogą się różnić w zależności od rodzaju aplikacji i sprzętu).

„Inspiration Ahead” od OPPO to również innowacyjne technologie na urządzenia mobilne 

Działania OPPO i Qualcomm Technologies w zakresie technologii ray tracingu i SI są elementem wieloletniej współpracy obu firm. Do tej pory układy Snapdragon 5G pojawiły się w wybranych smartfonach OPPO, m.in. z Serii Find X3 oraz Serii Reno6. W 2022 roku smartfon premium OPPO Find X5 Pro był jednym z pierwszych napędzanych przez Snapdragon 8 Gen 1. W myśl hasła „Inspiration Ahead” OPPO chce dostarczać swoim użytkownikom najwyższej jakości innowacyjne rozwiązania tworzone z czołowymi firmami w branży.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OPPO