Chór śpiewających drewnianych lalek od Teenage Engineering

Każdy z ośmiu członków chóru ma wbudowany głośnik Bluetooth, dzięki któremu może odtwarzać klasyczne utwory jako solista lub jako członek zespołu melodycznego.

Teenage Engineering Choir

Pierwszym projektem szwedzkiej Teenage Engineering była instalacja artystyczna z 2007 roku, składająca się z 22 drewnianych lalek, które tworzyły śpiewający zespół. Chór Absolut zainspirował teraz do stworzenia mniejszej kolekcji, która może nagrać kilka klasycznych piosenek lub oryginalnych kreacji za pomocą sprzętu MIDI. Teenage Engineering Choir składa się z ośmiu zgrabnych członków wykonanych z polerowanego drewna bukowego, z których każdy ma wbudowany moduł głośnika z obsługą Bluetooth i czterogodzinną ładowaną baterię. Jak czytamy, użytkownicy dający tylko jeden 10-minutowy koncert dziennie, mogą korzystać z figurek przez miesiąc między pełnymi doładowaniami.

Może Cię zaciekawić również: Teenage Engineering wkracza w rytm lo-fi dzięki PO-80 Record Factory

Grupa ma reprezentować „kultury i postacie z całego świata”, a każdy członek chóru ma swój własny głos. Jest baryton o włoskim stylu, mezzosopranowe stylizacje niemieckie i egipskie, kozak basowy, alt z Holandii, japoński tenor, coś w rodzaju kontraltu lalki Matryoshka i sopran z Palestyny.

Chór ma już fabrycznie zainstalowane 22 „chóralne klasyki”, ale użytkownicy mogą tworzyć oryginalne melodie za pomocą dowolnej klawiatury Bluetooth MIDI.

Ogólny efekt jest podobny do wspaniałej Google Blob Opera z 2020 roku, ale z obiektami świata rzeczywistego zamiast wizualizacji opartych na przeglądarce. Chór z pewnością będzie przedmiotem rozmów na imprezach, ale przy cenie 249 USD za każdego członka, mówimy o prawie 2000 USD za kompletny zestaw (chociaż niektórzy członkowie są już pokazani jako wyprzedani).

Wielkość figurki z zestawu Teenage Engineering Choir
Wielkość figurki z zestawu Teenage Engineering Choir

Teenage Engineering fabrycznie załadowało lalki kolekcją 22 „klasycznych utworów chóralnych” z „repertuaru od baroku po folk”, aby serenadować jako akt solowy lub zespół melodyczny. Gdy dwie lub więcej lalek zostanie umieszczonych blisko siebie, bezprzewodowo komunikują się i automatycznie dostosowują wydajność. Wbudowany akcelerometr umożliwia sterowanie odtwarzaniem za pomocą stuknięcia oraz regulację głośności poprzez przechylanie lalki w lewo lub w prawo.

Jeśli słuchaczowi znudzi się ograniczona liczba zaprogramowanych utworów, chór może zaśpiewać własne kompozycje za pomocą firmowego syntezatora polowego OP-1 lub OP-Z lub dowolnej klawiatury Bluetooth MIDI. Na poniższym filmie możesz zobaczyć możliwości Teenage Engineering Choir:

Strona produktu: Teenage Engineering Choir

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: New Atlas