Błąd tvOS 16.1 błędnie identyfikuje nowe Apple TV 128 GB jako modele 64 GB

Błąd w systemie tvOS 16.1 powoduje, że modele najnowszego Apple TV ze 128 GB pamięci praktycznie wyczerpują pamięć, gdy użytkownik wykorzysta 64 GB pamięci.

Apple TV 4K z 2022 roku

Błąd, który po raz pierwszy zauważony został w recenzji nowego ‌Apple TV‌ przez FlatpanelsHD, a ostatnio przez Mac World, powoduje, że nowe modele ‌Apple TV‌ ze 128 GB pamięci widoczne są, jako modele z 64 GB pamięci, podczas gdy w rzeczywistości ma ona dwa razy więcej. Gdy ‌Apple TV‌ przekroczy 64 GB używanej pamięci, użytkownikom podczas próby pobrania nowej aplikacji wyświetlany jest komunika, że „Aplikacja nie może zostać zainstalowana, ponieważ nie ma wystarczającej ilości miejsca. Usuń jedną lub więcej aplikacji lub zarządzaj pamięcią w Ustawieniach”.

Zobacz także: Porównanie najlepszych przystawek Smart TV w 2022 r.

Według FlatpanelsHD błąd nie został naprawiony w najnowszej wersji beta tvOS 16.2. W międzyczasie użytkownicy, których dotyczy błąd, korzystający z Apple TV ze 128 GB pamięci, mogą spróbować ustawić w kolejce wystarczającą liczbę pobrań, dopóki ich Apple TV nie pokona sztucznego limitu 64 GB.

Można spodziewać się, że niebawem zostanie wydana poprawka, która naprawi ten błąd, więc nie ma powodów do paniki. Jeśli posiadasz nowy model Apple TV 4K 128 GB, to prawdopodobnie nie zostałeś oszukany i pozostałe 64 GB, które zniknęło, niebawem powróci. Przynajmniej mam taką nadzieję!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors