Dramox to nowa platforma VOD ze spektaklami teatralnymi

W tym tygodniu zadebiutowała w Polsce czeska platforma streamingowa Dramox, w której można oglądać spektakle teatralne, baletowe i kabaretowe.

Platforma Dramox z teatrem online VOD

Platforma Dramox oferuje widzom dostęp do spektakli z całego świata, w tym także z Polski. Założyli ją w 2020 roku Czesi – Radim Horak (założyciel platformy Weemazz 2.0 zajmującej się usuwaniem nielegalnych treści z internetu) oraz Martin Zavadil, którym pomagał jeden z najbogaszyzh Czechów – Martin Hajek – inwestor i właściciel marki Livesport, z której korzysta ponad 90 mln użytkowników. Do tej pory usługa działała na czeskim, słowackimi ukraińskim rynku.

Zobacz także: TVP udostępniła setki filmów z lat 60. 70. i 80.

W naszym kraju usługa działa od wtorku 8 listopada 2022 roku pod adresem dramox.pl. Dostęp do usługi kosztuje 39,90 zł miesięcznie, 119 zł za 3 miesiące, 210 zł za pół roku lub 399 zł za cały rok (czyli z 2 miesiącami za darmo).

Platforma oferuje szeroki wybór nagrań przedstawień teatralnych z całego świata, a biblioteka stale się powiększa. Misją projektu jest nie tylko przybliżanie teatru wszystkim widzom, ale także wspieranie sztuki. Część kwoty z każdej subskrypcji przekazywana jest ludziom teatru. Dzięki platformie można również przekazać dowolną kwotę w formie darowizny do swojego ulubionego teatru.

W ofercie przygotowano także opcję Dramox dla szkół, która skierowana jest do nauczycieli, którzy chcą zaoferować uczniom coś więcej niż zwyczajne lekcje. Otrzymują oni dostęp do biblioteki platformy, którą można udostępniać na lekcjach oraz nowoczesne scenariusze lekcyjne, które pomogą przybliżyć młodym teatromanom fascynujący świat sztuki i literatury.

Co można oglądać na Dramoxie?

W repertuarze serwisu można obejrzeć między innymi produkcje English National Ballet i balet „Giselle”, paryskiego Le Théâtre Libre z „The Opera Locos”, czy „Gianni Schicchi” z Los Angeles Opera.

Polskie przedstawienia pochodzą między innymi od Teatru Collegium Nobilium – sceny Akademii Teatralnej w Warszawie, spektakle Iwony Kempy (Szklarnia), Weroniki Szczawińskiej (Klub) czy Ewy Konstancji Bułhak (Bliżej chmur. Zaraz spadam), offowej grupy „Potem-o-tem” Piotr Piksa i Marty Wągrockiej. Miłośnicy teatru tańca znajdą propozycje z repertuaru Sopockiego Teatru Tańca – DOMówka czy manRay. Barbarzyńca. Dla dzieci szczególnie polecanym tytułem będzie na przykład inscenizacja opery Czarodziejska góra na podstawie powieści Tomasza Manna.

O aplikacji mobilnej „Dramox: Teatr Online”

Dzięki aplikacji Dramox: Teatr Online można oglądać setki spektakli online z całego świata na smartfonie lub tablecie. Aplikacja wspiera także Chromecast, dzięki czemu można wyświetlać treści prosto na ekranie swojego telewizora.

  • Setki spektakli teatralnych w jednym miejscu – dramaty, romanse, komedie, musicale, a nawet bajki.
  • Dziesiątki teatrów z całego świata – nie musisz podróżować, aby odwiedzić teatr oddalony o setki kilometrów.
  • Dostęp do spektakli, które już dawno są wyprzedane – można obejrzeć je online.
  • Regularnie dodawane nowe spektakle.
  • Spersonalizowane sugestie – znajdź to, co Cię interesuje lub pozwól się zainspirować.
  • Dramox dla dzieci – na platformie znajdują się dziesiątki pełnych przygód i magii opowieści dla dzieci.
  • Napisy – regularnie dodawane są kolejne wersje językowe.
  • Realna pomoc dla teatrów – im więcej oglądasz, tym większe wsparcie finansowe trafia do Twoich ulubionych teatrów i twórców. Przekazywana jest im część każdej subskrypcji!
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Dramox: Teatr Online”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Dramox: Teatr Online”

Aplikację mobilną Dramox: Teatr Online można pobrać ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Dramox | WirtualneMedia