„Zen – Grogu i koty z kurzu” to krótka animacja dla fanów Star Wars

Ręcznie rysowana animacja Star Wars pod tytułem „Zen – Grogu i koty z kurzu” od studia Ghibli trafiła do Disney Plus.

Grafika promocyjna Disney+ przedstawia Zen - Grogu i koty z kurzu.

Grogu, poznaj Totoro. Słynny dom animacji Studio Ghibli — najlepiej znany z filmów takich jak Spirited Away i My Neighbor Totoro — udostępnił swój nowy projekt Star Wars, który nosi tytuł Zen – Grogu i koty z kurzu (tyt. oryg. Discover Zen – Grogu and Dust Bunnies) i jest opisany jako „ręcznie rysowana animacja”. Jest to króciutki, bo trwający niespełna 3 minuty filmik, który można zobaczyć na własne oczy w serwisie streamingowym Disney+ od 12 listopada 2022 roku.

Zobacz też: 21 arcydzieł studia Ghibli pojawi się na Netfliksie!

Studio Ghibli od kilku dni zapowiadało tę współpracę. Najpierw z krótkim wideo z logo studia obok logo Lucasfilm, a później ze zdjęciem przedstawiającym zarówno gwiazdę Mandaloriana – Grogu, jak i legendarnego animatora Hayao Miyazakiego.

To nie pierwsza przygoda Lucasfilm z japońską animacją. Pierwszy sezon Star Wars Visions, antologii zawierającej niektóre z największych nazwisk w anime, zadebiutował na Disney Plus w zeszłym roku.

„Chcieliśmy zaprezentować różne japońskie studia, nie tylko gigantów branży” — powiedziała w 2021 roku producentka Visions Kanako Shirasaki. „Chcieliśmy wybrać studia o różnym pochodzeniu, które chciały opowiadać różne historie w różnych stylach”. Drugi sezon jest w drodze.

„Zen – Grogu i koty z kurzu” od studia Ghibli można oglądać już w serwisie Disney Plus:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Disney+