FRITZ!Repeater 1200 AX dla lepszego zasięgu W-Fi

Kompaktowy i wszechstronny FRITZ!Repeater 1200 AX z obsługą Wi-Fi 6 i Mesh jest już dostępny w Polsce.

FRITZ!Repeater 1200 AX w gniazdku

Firma AVM, niemiecki producent urządzeń sieciowych, wprowadziła do Polski nowy wzmacniacz FRITZ!Repeater 1200 AX, działający w Wi-Fi 6 i zapewniający dostęp do sieci bezprzewodowej w każdym zakątku domu. Biała, kompaktowa obudowa, dzięki której urządzenie jest niewiele większe niż standardowe gniazdko elektryczne, kryje technologię opartą na wydajnej platformie sprzętowej i najnowszych procesorach, zdolną zrealizować szybkie Wi-Fi 6 z obsługą Mesh.

Przeczytaj także: Nowości dla MESH Wi-Fi, telefonii i systemu FRITZ!OS

FRITZ!Repeater 1200 AX to niepozorne, ale potężne źródło mocy dla sieci Wi-Fi z Mesh o dużym zasięgu. Dzięki dwóm antenom dla każdego z obsługiwanych zakresów (2,4 i 5 GHz), urządzenie osiąga przepustowości rzędu do 3000 Mbit/s. 

Tak wysokie prędkości transmisji w sieci Wi-Fi są możliwe dzięki wsparciu Wi-Fi 6 oraz ulepszonemu zarządzaniu przepływem danych, a to oznacza, że nawet przy wykorzystaniu starszych smartfonów i notebooków, zastosowanie wzmacniacza Wi-Fi 6 może przynieść odczuwalne przyspieszenie. 

Najlepszy zasięg Wi-Fi w każdym pokoju

Wzmacniacz FRITZ!Repeater 1200 AX zadziała z każdym routerem, ale maksimum możliwości urządzenia uzyskamy łącząc go z routerem FRITZ!Box. Konfiguracja wzmacniacza z tym routerem jest banalnie prosta – naciśnięcie jednego przycisku od razu tworzy stabilne połączenie Wi-Fi. W ten sposób użytkownicy mogą szybko i łatwo rozbudować swoją sieć domową bez konieczności wykonywania skomplikowanej konfiguracji.

Łączenie wzmacniacza z routerem FRITZ!Box ma i inne zalety: dzięki najnowszej technologii AVM Mesh Wi-Fi, urządzenia mobilne zawsze łączą się z tym urządzeniem FRITZ!, które oferuje najlepsze połączenie Wi-Fi w danej części domu. Firma AVM udostępnia użytkownikom także bezpłatną aplikację FRITZ!App WLAN, która pomaga znaleźć najlepszą lokalizację dla wzmacniacza. FRITZ!Repeater jest również wyposażony w gigabitowy port LAN, który można wykorzystać do połączenia wzmacniacza z routerem za pomocą kabla sieciowego lub do podłączania do sieci bezprzewodowej urządzeń nieposiadających wbudowanych kart Wi-Fi, takich jak komputery, telewizory Smart TV lub konsole do gier. 

Wzmacniacz FRITZ!Repeater 1200 AX wykorzystuje technologię mesh Wi-Fi, która zapewnia płynne przesyłanie filmów, muzyki i zdjęć w każdym zakątku domu. Poszczególne produkty FRITZ! pracują w jednej sieci, wymieniają informacje i optymalizują wydajność wszystkich urządzeń obsługujących Wi-Fi. 

Energooszczędny i z polskim interfejsem

Wzmacniacz Mesh Wi-Fi FRITZ!Repeater 1200 AX jest energooszczędny, zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy. FRITZ!Repeater 1200ax, podobnie jak inne modele marki FRITZ!, oparty jest o system FRITZ!OS z dostępem do bezpłatnych aktualizacji i polskim menu lub interfejsem użytkownika. Nowy wzmacniacz może być używany z dowolnym routerem FRITZ!Box oraz routerami innych marek, wykorzystywanych w cyfrowym domu, zapewniając dostęp do Internetu, przesyłanie mediów strumieniowych, pracę z domu i wiele innych zastosowań w każdym pomieszczeniu.

Konfiguracja wzmacniacza FRITZ!Repeater 1200 AX jest dziecinnie prosta: wystarczy go podłączyć do gniazdka i wcisnąć przycisk, a FRITZ!Repeater oraz FRITZ!Box lub inny router obsługujący WPS połączą się ze sobą automatycznie.

Repeater 1200 AX z obsługą Wi-Fi 6 i Mesh
Repeater 1200 AX z obsługą Wi-Fi 6 i Mesh

Najważniejsze cechy FRITZ!Repeater 1200 AX:

 • Wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi o topologii Mesh, pracujący w pasmach 2,4 i 5 GHz z prędkością do 3000 Mbit/s (2 x 2 Wi-Fi 6) 
 • Gigabitowy port LAN do zintegrowania repeatera z siecią za pomocą kabla lub do podłączenia urządzeń końcowych 
 • Łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu każdej sieci bezprzewodowej 
 • Szyfrowanie WPA3 
 • Obsługa Mesh Wi-Fi, zapewnia pełną integrację i stabilną pracę sieci domowej. 
 • Automatyczne przyjmowanie wszystkich ustawień z routera FRITZ!Box, a także wszelkich późniejszych zmian (sieć Wi-Fi o topologii Mesh) 
 • Zachowanie nazwy i hasła istniejącej sieci bezprzewodowej (w przypadku dowolnego routera bezprzewodowego, obsługującego WPS) 
 • Kompatybilność z wszystkimi routerami bezprzewodowymi 
 • Kompaktowa konstrukcja w postaci wtyczki o gabarytach mniejszych niż standardowe gniazdko elektryczne (wys. x szer. x gł. 80 x 80 x 38 mm, masa 101 g) 
 • Oszczędność energii podczas pracy i w trybie czuwania 
 • Gwarancja producenta: 5 lat 
 • Sugerowana cena brutto: 90 euro ok. 429 zł
 • Dostępny w Strefie Marek Allegro oraz w sklepach partnerskich

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AVM