iOS 16.1.1 może poprawić błąd z Wi-Fi i wprowadzić SOS przez satelitę

Apple może uruchomić funkcję awaryjnego SOS przez satelitę na iPhonie w wybranych obszarach wraz z aktualizacją systemu iOS 16.1.1.

Emergency SOS via satellite (iPhone 14)

Wszystkie cztery modele iPhone’a 14 obsługują nową funkcję Emergency SOS via Satellite, która pozwala urządzeniom łączyć się bezpośrednio z satelitą, umożliwiając użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych do służb ratunkowych poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi. Apple twierdzi, że funkcja ta zostanie uruchomiona w listopadzie i chociaż firma nie podała jeszcze bardziej szczegółowej daty wydania, poniżej przedstawiliśmy najbardziej prawdopodobny czas.

Może Cię zainteresować także: 15 wskazówek, jak wydłużyć żywotność baterii iPhone’a z iOS 16

W dokumencie wsparcia Apple twierdzi, że Emergency SOS via Satellite „będzie dostępny z aktualizacją oprogramowania iOS 16 w listopadzie 2022 roku”. Biorąc pod uwagę, że iOS 16.1 został wydany pod koniec października, a iOS 16.2 ma zostać wydany w grudniu, Emergency SOS via Satellite zostanie prawdopodobnie włączony w iOS 16.1.1, który jest już w fazie testów i powinien również rozwiązać problemy związane ze sporadycznym zrywaniem połączenia z Wi-Fi i framworkiem SKAdNetwork.

Istnieje mniejsza szansa, że ​​Emergency SOS via Satellite zostanie włączone w iOS 16.1.2, ale nie ma jeszcze dowodów na taką aktualizację i Apple prawdopodobnie chciałby uruchomić Emergency SOS via Satellite przed tygodniem amerykańskiego Święta Dziękczynienia.

Usługa Emergency SOS via Satellite będzie działać w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, i będzie bezpłatna przez pierwsze dwa lata, co sugeruje, że Apple może planować pobieranie opłat za usługę w pewnym momencie w przyszłości. Apple podobno potwierdziło, że funkcja zostanie rozszerzona na dodatkowe kraje do końca przyszłego roku.

W „idealnych warunkach z bezpośrednim widokiem na niebo i horyzont” wysłanie alarmowej wiadomości tekstowej przez satelitę może zająć około 15 sekund, ale wysłanie wiadomości może potrwać ponad minutę „pod drzewami lub przy zachmurzonym niebie”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | Apple