BLIK wspiera działania na rzecz edukacji

BLIK wesprze blisko ćwierć miliona uczniów w edukacji z zakresu między innymi cyberbezpieczeństwa.

BLIK i Uniwersytet Dzieci

W tym roku uczestnicy BLIKOMANII ponownie mieli okazję wesprzeć projekty edukacyjne realizowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Dzięki zainicjowanej przez Polski Standard Płatności akcji, do 2025 r. ponad 225 tys. dzieci weźmie udział w projektach edukacyjnych i w lekcjach dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa.

Przeczytaj też: BLIK najsilniejszą i najlepiej rozpoznawalną marką w kategorii płatności (2Q 2022)

Polski Standard Płatności, operator systemu płatności mobilnych BLIK, od lat współpracuje z Fundacją Uniwersytet Dzieci. W ramach tegorocznej edycji BLIKOMANII, marka po raz kolejny umożliwiła swoim użytkownikom wsparcie projektów edukacyjnych organizowanych przez fundację. Rejestracja uczestników w loterii była możliwa, dzięki wysłaniu przelewu weryfikacyjnego, który przeznaczany był na działania Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zgromadzona w ten sposób kwota została przekazana na rozwój programów realizowanych przez tę organizację. W roku szkolnym 2021/22 z warsztatów z udziałem ekspertów skorzystało ponad 13 tys. uczniów. 

Uczniowie spędzają w internecie bardzo dużo czasu. Jednak nie wszyscy zwracają uwagę, czy w wirtualnym świecie są w pełni bezpieczni. Weryfikacja źródła i wiarygodności informacji, regularna zmiana haseł czy tworzenie kopii zapasowych – to podstawy, o których wciąż wielu użytkowników zapomina. Dlatego tak ważne jest zachęcanie dzieci i młodzieży do świadomego, odpowiedzialnego korzystania z sieci. Mając na uwadze tę kwestię, Polski Standard Płatności również w tym roku został partnerem programów realizowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci – „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci” oraz “Dziecko z Pasją”

Cyberbezpieczni przez cały rok

Fundacja Uniwersytet Dzieci planuje sukcesywnie rozszerzać swoje projekty. Przewiduje, że w tegorocznej edycji programu „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci” weźmie udział około 400 klas, czyli ponad 7 tys. dzieci. Już na koniec października 2022 roku zapisanych było 128 klas, rekrutacja potrwa aż do kwietnia 2023 roku. 

Docelowo działania wsparte przez Polski Standard Płatności dotrą aż do 225 tys. dzieci w polskich szkołach. Dodatkowo 13 tys. dorosłych – nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców, otrzyma wsparcie merytoryczne.

Dzięki współpracy z BLIKIEM, nasza fundacja może realizować ważne projekty w szkołach w całej Polsce i organizować ciekawe, angażujące zajęcia. Otrzymane wsparcie pozwoli nam przekazać cenną wiedzę z zakresu m.in. bezpieczeństwa online nie tylko uczniom, ale także nauczycielom i dyrektorom. Uczestnicy zeszłorocznych lekcji i warsztatów bardzo wysoko ocenili ich poziom. To dla nas motywacja do dalszej pracy. Tym bardziej doceniamy wsparcie BLIKA, dzięki któremu możemy nadal rozwijać projekty   mówi Bogusława Łuka, Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci.

To jednak nie jedyne działania Polskiego Standardu Płatności związane z edukacją na rzecz cyberbezpieczeństwa. Spółka od lat angażuje się i wspiera inicjatywy społeczne z tym związane, współpracuje przy akcjach organizowanych przez Policję oraz samorządy. Prowadzi także cykl własnych poradników wideo dotyczących bezpieczeństwa w sieci udostępnianych w kanałach społecznościowych oraz na stronie internetowej BLIK.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BLIK