„Pati” – powstanie spin-off serialu „Skazana”

W przyszłym roku w Playerze zadebiutuje spin-off serialu „Skazana” – „Pati”, z Aleksandrą Adamską w roli głównej, będzie historią Patrycji Cichy zanim trafiła do więzienia.

„Pati” - spinoff serialu „Skazana”

Bohaterka Skazanej – Pati w którą wciela się Ola Adamska to koleżanka Alicji Mazur spod celi. Swoją charyzmą, bezczelnością, poczuciem humoru i niepowtarzalnym stylem bycia podbiła serca widzów Skazanej i Playera. Odsiedziała już pięć z ośmiu lat wyroku. Wkrótce użytkownicy Playera dowiedzą się, jak doszło do tego, że trafiła do więzienia. 

Główna bohaterka zanim została pozbawiona wolności, nie miała najłatwiejszej sytuacji życiowej, głównie za sprawą kompletnie niepoukładanej i nieodpowiedzialnej matki – Julity. To na Pati spada obowiązek zajmowania się młodszym rodzeństwem – Natalką i Natankiem oraz matką uwikłaną w przestępczy światek i narkotyki. Pomimo przeciwności, nie rezygnuje jednak z walki o marzenia. 

W obsadzie oprócz Aleksandry Adamskiej pojawią się też między innymi Konrad Eleryk, Agnieszka Przepiórska, Natalia Wolska, Fryderyk Surowiec, Ewa Gawryluk, Marek Richter i Magdalena Walach​​​​. Premiera 6-odcinkowej produkcji planowana jest na 2023 rok. 

Z kolei w listopadzie w Playerze zadebiutuje drugi sezon serialu Skazana. Serial został w tym roku uhonorowany nagrodą „Tytanowego Oka” w kategorii polska produkcja telewizyjna podczas gali otwierającej tegoroczną edycję PIKE. 

Projekt Pati od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstał we współpracy ze scenarzystkami serialu Skazana. Za reżyserię odpowiada Bartek Ignaciuk (Podatek od miłości, Wielka woda), a za zdjęcia Klaudiusz Dwulit (Furioza). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialny jest Andrzej Kowalski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentką Katarzyna Czarnecka (Nieobecni, Pułapka).  

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Player TVN