HalfPrice także wspiera ruch Zero Waste

HalfPrice dołącza do InPost, CCC i DeeZee, aby dać drugie życie butom i ubraniom.

EKOZwroty InPost i CCC

Każdy z nas co jakiś czas porządkuje szafy w domu i każdy z nas zastanawia się co zrobić z rzeczami, których już nie potrzebujemy. Obecnie znów przyszedł taki moment – koniec lata i powrót do szkoły czy biura.  Teraz, chcąc uzupełnić szafę o nowe elementy jesiennej garderoby, nie musimy wyrzucać żadnej niepotrzebnej już rzeczy – możemy za to wesprzeć ruch Zero Waste i przekazać je dalej! Umożliwia to akcja EKOzwroty, do której dołączyła marka HalfPrice.

Może Cię zainteresować również: Dzięki usłudze Ekozwroty oddasz za darmo niepotrzebny sprzęt do Paczkomatu

Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy EKOzwroty jest InPost, a marka CCC dołączyła jako wyłączny partner obuwniczy. Po blisko miesiącu, akcje zaczęła wspierać marka DeeZee. Teraz, włącza się inna, znana marka z Grupy CCC – HalfPrice. Ideą akcji jest możliwość bezpłatnego oddania niepotrzebnych przedmiotów – w tym obuwia i odzieży do dowolnego urządzenia Paczkomat®. Pozwoli to ograniczyć ilość odpadów i dać rzeczom drugie życie.

Celem akcji EKOzwroty jest z jednej strony minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko i ograniczenie liczby sztuk przedmiotów, z których już nie korzystamy, w tym obuwia i odzieży trafiających na śmietniki, a z drugiej, przekazanie używanych rzeczy do organizacji charytatywnych, po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu i analizie pod kątem przydatności do użycia. Każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, buty i dodatki, których już nie nosi. Dzięki inicjatywie InPost, której jesteśmy częścią, każdy może pomóc najbardziej potrzebującym, a przy okazji zrobić coś dla dobra planety – mówi Kamilla Budnik, manager ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie CCC.   

Każdy, kto włączy się do akcji, oddając w niej buty, otrzyma drogą sms kod zniżkowy 10% na zakupy na halfprice.eu. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę inpost.pl/ekozwroty i wypełnić formularz. Na paczce, bez zbędnego drukowania etykiet, należy jedynie wpisać jej numer wygenerowany przez system. Ostatni krok, to bezpłatne nadanie przesyłki w dowolnym urządzeniu Paczkomat® InPost. 

Współpraca marek z Grupy CCC z InPost w ramach akcji EKOzwroty jest kontynuacją realizacji zobowiązań wpisujących się w strategię zrównoważonego rozwoju GO.25. Moda cyrkularna, przedłużanie i nadawanie drugiego życia produktom, zmniejszanie liczby odpadów i odpowiedzialna utylizacja, to tylko niektóre z jej elementów. Marka inicjuje także inne projekty mające na uwadze środowisko. Jedną z nich jest akcja Daj Swoim Butom Drugie Życie – używane obuwie zbierane jest w sklepach stacjonarnych CCC, a następnie przetwarzane  w odpowiedzialny sposób. Sieć wycofała także torby plastikowe ze sklepów stacjonarnych i online i używa tylko papieru pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł. W ofercie CCC można również znaleźć coraz więcej zrównoważonych kolekcji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Halfprice