Już jest ładowarka samochodowa Boost Charge Pro z MagSafe od Belkin

Apple w końcu oficjalnie zatwierdziło ładowarkę samochodową BOOST↑CHARGE™ PRO Wireless Car Charger z MagSafe, która kosztuje tylko 99,95 USD.

Ładowarka samochodowa Belkin BOOST↑CHARGE™ PRO Wireless Car Charger z MagSafe

Firma Belkin ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek pierwszej oficjalnej ładowarki MagSafe 15 W przeznaczonej do użytku w pojazdach, debiutując bezprzewodową ładowarką samochodową Belkin BOOST↑CHARGE™ PRO Wireless Car Charger z MagSafe. To akcesorium, które powinno być wprowadzone już dawno, a jest wycenione, jakby ludzie nie wymyślili lepszych rozwiązań w ciągu ostatnich dwóch lat! Ładowarka samochodowa od Belkin kosztuje w sklepie internetowym Apple’a aż 99,95 USD czyli ok. 470 zł. Niestety nie ma jej jeszcze dostępnej w polskiej wersji sklepu.

Zaledwie dwa lata po tym, jak Apple wprowadziło MagSafe dla iPhone’ów, w końcu otrzymujemy akcesorium, które prawdopodobnie powinno być wypuszczone razem z nowymi iPhone’ami: magnetyczny uchwyt samochodowy, który może również ładować telefon.

Wiem, co niektórzy z was mogą pomyśleć: „poczekaj, Amazon jest zalany ładowarkami samochodowymi MagSafe, i w dodatku nie kosztują prawie 100 USD. Co sprawia, że ​​ta jest wyjątkowa?” Odpowiedź brzmi, że ta jest oficjalnie zatwierdzona przez Apple’a i kompatybilna z MagSafe. Oznacza to, że używa pierścienia magnesów do trzymania telefonu i standardowego ładowania Qi, które nie może pompować tyle energii do telefonu — ponieważ Apple na to nie pozwoli. (Niektóre naprawdę podejrzane oferty mówią, że mogą ładować 15 W, ale wydaje się, że oznaczają one, że cewka w niej jest technicznie zdolna do szybkiego bezprzewodowego ładowania telefonów, które nie są iPhone’ami.) W końcu pojawiła się ładowarka, który ma oficjalne błogosławieństwo producenta iPhone’a… i wydaje się to trochę trudne do polecenia.

Belkin w zasadzie dokładnie opisuje, jak to działa: przypinasz go do otworu wentylacyjnego samochodu i trzyma iPhone’a, dzięki czemu możesz zobaczyć, jakie mapy lub elementy sterujące muzyką się na nim znajdują (w każdym razie teoretycznie – wiele otworów wentylacyjnych w samochodzie trudno utrzymać na miejscu pod ciężarem telefonu i uchwytu). Zapewni również moc ładowania 15 W, więcej niż iPhone może pobrać ze standardowych ładowarek Qi.

Belkin BOOST↑CHARGE™ PRO z MagSafe - widok z tyłu i z przodu
Belkin BOOST↑CHARGE™ PRO z MagSafe – widok z tyłu i z przodu

Jest to dość oczywiste zastosowanie technologii MagSafe firmy Apple. Dlatego było tak zaskakujące, że Belkin w zasadzie nie ogłosił tego urządzenia dokładnie dzień po wprowadzeniu MagSafe z iPhone’ami 12. Nowe akcesorium firmy Belkin zawiera kabel USB-C z adapterem do ładowarki samochodowej (jeśli nie masz wyjścia USB-C w samochodzie), który zapewnia zasilanie telefonu z samochodu.

Kable (wejścia) ładowarki samochodowa Belkin BOOST↑CHARGE™ PRO Wireless Car Charger z MagSafe
Kable (wejścia) ładowarki samochodowa Belkin BOOST↑CHARGE™ PRO Wireless Car Charger z MagSafe

Uchwyt nowej ładowarki bezprzewodowej BOOST↑CHARGE™ PRO Wireless Car Charger z MagSafe pozwala również na obracanie telefonu z orientacji pionowej na poziomą, w zależności od tego, jak chcesz widzieć swoje wskazówki wyświetlane na ekranie iPhone’a. W zasadzie to doskonałe akcesorium — z wyjątkiem tego, że kosztuje 99,95 USD.

Rozumiem, że akcesoria MagSafe na ogół nie są tanie, ale myślę, że większość ludzi prawdopodobnie będzie chciała przynajmniej rozważyć inne, tańsze opcje. Jeśli jednak nie podoba Ci się żadna z tańszych opcji, bezprzewodowa ładowarka samochodowa Belkin Boost Charge Pro z MagSafe trafi w do sprzedaży 14 listopada 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Apple