6 nowych seriali dokumentalnych z kolekcji historii naturalnej Netfliksa

Netflix dodaje do kolekcji historii naturalnej sześć nowych seriali dokumentalnych. Premiera pierwszego z nich pt. „Wszechświat” już 22 listopada 2022 roku.

„Nasza planeta II” (2023, Netflix)

Netflix ogłosił, że w ciągu najbliższych kilku lat doda do swojej kolekcji dokumentów przyrodniczych sześć nowych seriali. Już 22 listopada 2022 roku premiera pierwszego z nich, epickiej opowieści Wszechświat, której narratorem jest Morgan Freeman. Dokumenty przyrodnicze umożliwiają widzom odkrywanie, analizowanie i podziwianie cudów otaczającego nas świata.

Zobacz także: Nowy serial dokumentalny o Dahmerze z wyznaniami zabójcy

Liczba historii do opowiedzenia jest nieskończona — zaczynając od najwcześniejszych początków Ziemi, przez środowiska, w których żyjemy dzisiaj, po planetę, jaką kształtujemy dla przyszłych pokoleń. Dzięki zachwycającym zdjęciom i innowacyjnym technologiom te dokumentalne produkcje przybliżają nam nawet najbardziej egzotyczne czy mikroskopijne stworzenia, z którymi dzielimy ten świat.

Widzowie uwielbiają filmy i seriale o swoim świecie. Od premiery w kwietniu 2019 r. już ponad 100 milionów gospodarstw domowych obejrzało Naszą planetę. W kwietniu tego roku program Najsłynniejsze parki narodowe świata zadebiutował na światowej liście Top 10 seriali anglojęzycznych i trafił na listy Top 10 w 26 krajach. Dumą napawa nas też fakt, że oba seriale zostały wyróżnione nagrodami Emmy.

Te wyprodukowane przez wizjonerów historie z legendarnymi narratorami niewątpliwie zachwycą i zainteresują widzów w każdym wieku.

„Wszechświat”

„Wszechświat” — premiera: 22 listopada 2022 r. Narrator: Morgan Freeman Streszczenie: BBC Studios i laureat Oscara Morgan Freeman zapraszają na niesamowity sześcioodcinkowy serial — epicką opowieść o 13,8 miliardach lat. Produkcja będąca mieszanką oszałamiających nagrań dzikiej przyrody i przykuwających wzrok kosmicznych efektów specjalnych zabiera widzów w fascynującą podróż, w czasie której odkrywają, jak funkcjonuje świat natury. Od powstania Słońca po narodziny żółwia morskiego — „Wszechświat” wykorzystuje przełomowe animacje, aby pokazać spektakularne siły niebieskie, które uformowały nasz Układ Słoneczny, a nowoczesne kamery i technologia CGI przybliżają widzom najbardziej popularne i najbardziej charyzmatyczne zwierzęta na Ziemi.

 • Producent wykonawczy: Andrew Cohen
 • Showrunner: Mike Davis
 • Firma produkcyjna: BBC Studios
 • Format: sześć 45-minutowych odcinków.

„Nasza planeta II”

„Nasza planeta II” — premiera: 2023 r. Narrator: David Attenborough. Streszczenie: Wyróżniona Emmy ekipa seriali „Planeta Ziemia” i „Nasza planeta” przedstawia serial „Nasza planeta II”. W każdej chwili na Ziemi miliardy zwierząt się przemieszczają. Nakręcony za pomocą spektakularnych i innowacyjnych technik kinematograficznych serial „Nasza planeta II” odkrywa tajemnice migracji zwierząt, opowiadając niektóre z najbardziej dramatycznych i fascynujących historii w świecie przyrody.

 • Producent serialu: Huw Cordey
 • Producenci wykonawczy: Alastair Fothergill, Keith Scholey
 • Firma produkcyjna: Silverback Films
 • Format: cztery 50-minutowe odcinki

„Life on Our Planet”

„Life on Our Planet” — premiera: 2023 r. Narrator: Morgan Freeman. Streszczenie: Oto historia epickiej walki różnych form życia próbujących podbić Ziemię i przetrwać na niej. Dziś naszą planetę zamieszkuje 20 milionów gatunków, ale to, co możemy zaobserwować, to tylko migawka — 99% mieszkańców Ziemi wyginęło w dalekiej przeszłości. Historia tego, co stało się z tymi dynastiami — jak powstały i jak upadły — jest naprawdę niezwykła. We współpracy z wytwórnią Industrial Light & Magic twórcy serialu wykorzystują najnowsze technologie i naukę, aby przywrócić do życia dawno wymarłe stworzenia. „Life On Our Planet” odkrywa niesamowitą historię życia na naszej planecie.

 • Producenci serialu: Dan Tapster, Keith Scholey, Alastair Fothergill
 • Producenci wykonawczy: Alastair Fothergill, Keith Scholey, Darryl Frank, Justin Falvey
 • Firmy produkcyjne: Silverback Films, Amblin Television
 • Format: osiem 60-minutowych odcinków

„Our Oceans”

„Our Oceans” — premiera: 2024 r. Streszczenie: Oceany są bijącym sercem naszej planety, ale nadal skrywają wiele nieznanych, niezbadanych i nieodkrytych tajemnic. Od tropikalnych ciepłych wód Oceanu Indyjskiego, po głębiny Atlantyku, od otoczonych pierścieniem ognia nieprzewidywalnych wód Pacyfiku, po mroźną izolację Oceanów Południowego i Arktycznego — „Our Oceans” eksploruje magiczny świat podwodnych cudów.

 • Producent serialu: Jonathan Smith
 • Producent wykonawczy: James Honeyborne
 • Firmy produkcyjne: Freeborne Media, Wild Space Productions
 • Format: pięć 60-minutowych odcinków

„Our Living World”

„Our Living World” — premiera: 2024 r. Streszczenie: Cała zielono-niebieska powierzchnia Ziemi pulsuje życiem. Oparty na zdumiewających odkryciach naukowych i zawierający niesamowite nagrania fascynujących zjawisk przyrodniczych „Our Living World” to hołd złożony naszej planecie, który ujawnia zdumiewającą sieć powiązań łączących nas wszystkich i podtrzymujących najbardziej magiczny fenomen naszego wszechświata — życie.

 • Producent serialu: Ben Roy
 • Producent wykonawczy: James Honeyborne
 • Firmy produkcyjne: Freeborne Media, Wild Space Productions
 • Format: cztery 45-minutowe odcinki

„Our Water World”

„Our Water World” — premiera: 2025 r. Streszczenie: Serial producentów wykonawczych „Błękitnej planety II” analizuje niesamowite słodkowodne systemy, które pomagają naszej planecie prosperować i bez których życie nie mogłoby istnieć. Od lodowych ziemskich krain, przez rwące rzeki i epickie wodospady, po magiczne zamglone lasy — oto tajemnicza, zaskakująca i urzekająca historia niezwykłych słodkowodnych światów naszej planety.

 • Producentka serialu: Jackie Garbutt
 • Producent wykonawczy: James Honeyborne
 • Firmy produkcyjne: Freeborne Media, Wild Space Productions
 • Format: pięć 60-minutowych odcinków

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix