T-Mobile G1 we wczesnym etapie wyglądał nieco ekscentrycznie

Render został udostępniony przez współzałożyciela Androida Richa Minera, który pokazuje, jak wyglądał T-Mobile G1 we wczesnym etapie.

Wczesna wersja telefonu T-Mobile G1 (prototyp)
Wczesna wersja telefonu T-Mobile G1 (prototyp) | fot. Rich Miner

W 2008 roku wypuszczono pierwszy smartfon z Androidem, znany na świecie jako HTC Dream, a w Stanach Zjednoczonych jako T-Mobile G1. Projekt słuchawki był interesujący, z wysuwaną klawiaturą, która wysuwała się, aby odsłonić pełną klawiaturę QWERTY. Był nawet fizyczny trackball do precyzyjnej nawigacji. Teraz możemy rzucić okiem na projekt smartfona przed wprowadzeniem na rynek iPhone’a, pokazując nam bardziej żywy wygląd z „elektrycznym” schematem kolorów, który zawierał neonową zieleń i czerń.

Przeczytaj także: T Phone 5G smartfon od operatora T-Mobile

Render został upubliczniony przez Richa Minera, który jest współzałożycielem Androida. Miner zamieścił na Twitterze zdjęcie, wyjaśniając historię opublikowaną przez Business Insider. Pisze, że ​​w fazie projektowania telefonu Microsoft był bardziej zaniepokojony niż Apple, ponieważ dzięki platformie Windows Mobile zbudował stosunkowo silną bazę użytkowników. Zespół pracował nad dwoma projektami, jednym, który przypominał Blackberry i drugim – znanym nam jako HTC Dream. Po ogłoszeniu iPhone’a stwierdzono, że uwaga powinna skupić się na modelu Dream.

Chociaż render wygląda interesująco, podstawowa konstrukcja urządzenia pozostaje całkiem wierna T-Mobile G1 i HTC Dream. Posiada wysuwaną klawiaturę oraz fizyczne przyciski ułatwiające nawigację.

Widzimy, że w dolnej części telefonu znajduje się agresywny rowek i pokrętło, które można sobie wyobrazić jako opcję nawigacji. Oczywiście produkt końcowy wyglądałby znacznie bardziej elegancko, z wyrafinowanymi krawędziami, prostymi przyciskami i trackballem. Również kolory zostały wyciszone, oferowane tylko w wersji czarno-białej.

T-Mobile G1 - oryginalny
T-Mobile G1 – oryginalny

Teraz, gdy zaszliśmy tak daleko, trudno sobie wyobrazić użycie czegoś takiego w 2022 roku, choć założę się, że znaleźliby się chętni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Rich Miner (Twitter) | 9TO9Google | XDA Developers