Spry Fox dołącza do Netflix Games

Deweloper relaksujących gier Spry Fox dołącza do Netflix Games – to już 6. wewnętrzne studio, które będzie tworzyło gry dla giganta streamingu.

Netflix Games i studio Spry Fox

W listopadzie będziemy świętować pierwszą rocznicę udostępnienia gier w serwisie Netflix — a tymczasem serwis ogłosił, że Spry Fox dołącza do zespołu jako szóste wewnętrzne studio gier. Spry Fox to wyróżnione nagrodami niezależne studio skupiające się na przygotowywaniu oryginalnych gier, które uspokajają i relaksują. Jego unikalne podejście do tworzenia gier i doświadczenie uzyskane dzięki popularnym tytułom, jak Triple Town, Alphabear czy Cozy Grove, pomogą Netfliksowi przyspieszyć prace twórcze w ramach kolejnego gatunku mobilnej rozrywki. Dzięki pozyskaniu tego studia planuje rozbudować też katalog gier Netflix, aby znalazło się tam coś dla każdego.

Zobacz również: Mniej niż 1% subskrybentów Netflixa chce grać w jego gry mobilne

Gdy 12 lat temu razem z Davidem zakładałem Spry Fox, chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym sympatyczni i kreatywni ludzie będą mogli tworzyć we wspierającym środowisku piękne i oryginalne gry przynoszące radość ich użytkownikom – opowiada Daniel Cook, współzałożyciel Spry Fox. – Po wielu szczerych rozmowach uznaliśmy, że wspaniale będzie dołączyć do Netflix jako wewnętrzne studio i opracowywać niezwykłe gry wspólnie z tą firmą.

Netflix chce tworzyć gry razem ze studiem, którego wartości — ciągła dbałość o samopoczucie pracowników i graczy — są bliskie wartościom firmy. Netflix oferuje graczom gamingowe wrażenia — bez reklam i zakupów w aplikacji — w ramach członkostwa w serwisie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska