„Tajemnice astronomii Kopernika” 31 października w TVP Nauka

Film dokumentalny „Tajemnice astronomii Kopernika” będzie można obejrzeć w poniedziałek 31 października o godzinie 19:00 w TVP Nauka.

„Tajemnice astronomii Kopernika” - kadr z filmu TVP Nauka
„Tajemnice astronomii Kopernika” – kadr z filmu TVP Nauka

Podróż śladami Mikołaja Kopernika i starożytnych badaczy Kosmosu. Twórcy filmu, podróżując w czasie do starożytnej Aleksandrię, Bagdadu, Wenecji, Rzymu i Watykanu, a także odwiedzając Frombork, Lubawę i Olsztyn próbują odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób genialny polski astronom dokonał swojego wielkiego odkrycia.

Zobacz też: Poznaj pogańskie czasy – „Od Popiela do Piasta” na TVP Historia

Tajemnice astronomii Kopernika to film dokumentalny z elementami fabularyzowanymi oraz podróż śladami Mikołaja Kopernika i starożytnych badaczy Kosmosu. Premiera zaplanowana jest na poniedziałek 31 października 2022 roku o godz. 19:00 w TVP Nauka.

Gdzie znajdowało się legendarne obserwatorium – pavimentum Kopernika? Czym obserwował? Gdzie znajduje się jedyny instrument Kopernika, który dotrwał do naszych czasów? Czym zajmował się Kopernik podczas studiów we Włoszech? Czy na renesansowych dziełach Rafaela w Watykanie, czy Giorgione w Wiedniu znajdują się wizerunki Mikołaja Kopernika?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVP Nauka