iOS 16.2 w grudniu a iOS 16.3 w lutym przyszłego roku?

Uaktualnienie iOS 16.2 ma pojawić się w połowie grudnia, wprowadzając nowe funkcje iPhone’a, takie jak nowa aplikacja Apple Freeform, częstsze aktualizacje aktywności i inne ulepszenia.

Nowa aplikacja FreeForm firmy Apple
Nowa aplikacja FreeForm firmy Apple | fot. Apple

W swoim biuletynie Power On na Bloombergu, reporter Mark Gurman wspomniał, że Apple wyda iOS 16.2, iPadOS 16.2, tvOS 16.2 i macOS Ventura 13.1 w połowie grudnia 2022 roku. Podczas gdy nowe komputery Mac zadebiutują dopiero w przyszłym roku, firma planuje jeszcze w tym roku wydać większe aktualizacje swojego oprogramowania. iOS 16.2 jest obecnie dostępny do testowania przez deweloperów.

Co nowego w iOS 16.2 i innych nowych aktualizacjach systemów Apple’a?

iOS 16.2 będzie zawierał usprawnienia funkcji i zmiany pod maską, w tym częstsze aktualizowanie aktywności na żywo wyświetlanych na ekranie blokady, bardziej nowoczesną architekturę aplikacji Home oraz możliwość zgłaszania przypadkowych połączeń SOS.

Jeśli chodzi o iPadOS 16.2, pojawi się nowa aplikacja Apple’a do współpracy w czasie rzeczywistym, szkicowania, robienia notatek, udostępniania linków i tak dalej, nazwana Freeform.

Przeczytaj także: iOS 16.1 i pozostałe systemy Apple’a czekają na aktualizację!

Obie aktualizacje wprowadzą nowy widżet Sleep, będą wyświetlać wyniki sportowe z aplikacji telewizyjnej na ekranie blokady i wprowadzą inne ulepszenia jakości życia. Funkcja wielozadaniowości w iPadOS 16.2 będzie obsługiwać wyświetlacze zewnętrzne.

System tvOS 16.2 wprowadzi rozpoznawanie głosu w Apple TV. Dzięki tej funkcji użytkownicy będą mogli przywołać inteligentnego asystenta Siri przez pilota Siri Remote, który następnie rozpozna użytkownika po jego głosie i automatycznie aktywuje jego profil tvOS, aby uzyskać spersonalizowane rekomendacje i nie tylko.

iOS 16.3 może pojawić się na początku 2023 r.

Gurman dodał, że w tym roku nie będzie nowych komputerów Mac. Zamiast tego, dziennikarz spodziewa się, że notebooki MacBook Pro z procesorem M2 pojawią się na wiosnę 2023 roku. A zanim te maszyny wylądują na sklepowych półkach, firma z Cupertino wypuści aktualizacje oprogramowania iOS 16.3, iPadOS 16.3 i macOS Ventura 13.3.

Gurman pisze, że Apple zamierza wprowadzić ulepszone modele — w tym wersje 14-calowych i 16-calowych MacBooków Pro z procesorem M2 — w pierwszym kwartale roku 2023 i powiązał premiery z nadchodzącym systemem macOS Ventura 13.3 i iOS 16.3. Oczekuje się, że te aktualizacje oprogramowania zadebiutują między początkiem lutego a początkiem marca przyszłego roku.

Nie wiemy, jakie nowe funkcje będą zawierały systemy iOS 16.3, iPadOS 16.3 i macOS Ventura 13.3, ponieważ Apple jeszcze nie rozpoczął testowania tych aktualizacji z programistami.

Niewątpliwie należy spodziewać się dalszych ulepszeń funkcji i poprawek błędów. Niektóre z funkcji iOS 16, które Apple ogłosiło podczas WWDC22, jeszcze nie nadejszy. Można śmiało założyć, że iOS 16.3 przyniesie większość, jeśli nie wszystkie, funkcje, których wciąż brakuje.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg | iDownloadBlog