Liam Hemsworth zastępuje Henry’ego Cavilla w roli Wiedźmina

Liam Hemsworth zagra Geralta z Rivii w czwartym sezonie „Wiedźmina” – Netflix potwierdza 4. sezon serialu.

Liam Hemsworth jako Wiedźmin od 4. sezonu serialu Netflix
Liam Hemsworth jako Wiedźmin od 4. sezonu serialu Netflix | fot. Netflix i @liamhemsworth (Instagram)

Chociaż trzeci sezon Wiedźmina (tyt. oryg. The Witcher) nie miał jeszcze premiery, Netflix właśnie ogłosił poważną zmianę nadchodzącą w czwartym sezonie: Liam Hemsworth zastępuje Henry’ego Cavilla jako tytułowego Geralta z Rivii. Obaj aktorzy napisali o zmianie na swoich profilach na Instagramie. Ani Netflix ani Cavill nie podali powodu zmiany obsady.

Przeczytaj także: Remake gry „Wiedźmin” jest w fazie rozwoju!

„Moja podróż jako Geralta z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami. Niestety, odłożę swój medalion i miecze w 4. sezonie” – napisał Cavill na Instagramie. „Zamiast mnie fantastyczny Liam Hemsworth przejmie płaszcz Białego Wilka. Jak w przypadku największych postaci literackich, oddaję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego w roli Geralta i z entuzjazmem, aby zobaczyć podejście Liama ​​do tego najbardziej fascynującego i pełnego niuansów bohatera”.

Hemsworth grał w filmach takich jak Hunger Games, The Last Song i Independence Day: Resurgence. W zeszłym tygodniu Cavill zapewnił fanów, że nadal będzie grał w Supermana, gdy seria dostanie kolejną kontynuację. Cavill ostatnio zagrał także rolę Supermana w filmie Black Adam z Dwayne’em „The Rock” Johnsonem.

Hemsworth jest zachwycony nowym wyzwaniem: „Jako fan Wiedźmina nie mogę się doczekać możliwości zagrania Geralta z Rivii” – powiedział w oświadczeniu. „Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że wręcza mi lejce i pozwala mi wziąć ostrza Białego Wilka na kolejny rozdział jego przygody. Henry, od lat jestem twoim fanem i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. (…) jestem naprawdę podekscytowany, że wkroczę do świata Wiedźmina”.

Premiera pierwszego sezonu serialu Wiedźmin Netflixa odbyła się w grudniu 2019 roku. Serial został nakręcony na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego i serii gier wideo od CD Projekt o tej samej nazwie. Sezon 3. zapowiadany jest na lato przyszłego roku, ale spinoff Wiedźmin: Rodowód krwi trafi do serwisu Netflix 25 grudnia 2022 roku. Póki co nie zdradzono, kiedy możemy się spodziewać 4. sezonu z udziałem Hemswortha.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix