Usługa „Moje rachunki” w Alior Mobile to szybsze kontrolowanie płatności

Alior Bank wprowadził do bankowości mobilnej i internetowej usługę „Moje rachunki”, która pozwala na wygodne zarządzanie i opłacanie rachunków i faktur.

Usługa „Moje rachunki” w aplikacji Alior Mobile

Klienci, którzy zdecydują się na jej uruchomienie, będą mieli łatwy wgląd w faktury pochodzące od różnych dostawców oraz szybką możliwość przejścia do ich opłacenia pojedynczo lub zbiorczo. Dodatkowo, usługa przypomni między innymi o nowej fakturze, zbliżającym się terminie płatności czy też przeterminowaniu należności. W ramach promocji „Płać rachunki z Alior Bankiem” korzystanie z niej będzie darmowe do końca września 2023 roku.

Przeczytaj także: Xiaomi Pay dostępne także w Alior Banku

Alior Bank we współpracy z firmą BillTech wdrożył usługę Moje rachunki. Pozwala ona na agregowanie w jednym miejscu wszystkich faktur i opłacenie ich zbiorczo za pomocą jednego kliknięcia. 

Usługę Moje rachunki można uruchomić za pośrednictwem Alior Mobile oraz Alior Online – systemów bankowości elektronicznej Alior Banku. Wystarczy, że użytkownik z listy ponad 1300 instytucji (m.in. najpopularniejszych dostawców prądu, gazu czy internetu) wybierze i aktywuje te, z usług których korzysta. Płatności można dokonywać pojedynczo lub zbiorowo. Narzędzie powiadamia o pojawieniu się nowych faktur oraz przypomina o zbliżających się terminach płatności. Na liście przyszłych faktur znajdą się te, które zostały już wystawione, ale termin ich opłacenia jest dłuższy niż 30 dni.

W historii usługi Moje rachunki można zobaczyć wszystkie opłacone faktury, nawet jeśli należność uregulowano inną metodą płatności np. kartą płatniczą czy offline, na poczcie lub w sieci sklepów Żabka. Jest to usprawnienie w stosunku do standardowej historii rachunku bankowego, gdzie widnieją jedynie płatności dokonane za pośrednictwem Alior Banku.

BillTech, który jest odpowiedzialny za budowę i wdrożenie funkcjonalności Moje Rachunki, to uczestnik drugiej edycji programu akceleracyjnego Alior Banku RBL_START. W jego ramach startup skorzystał z programu szkoleniowego i mentoringowego. 

W Polsce statystycznie największa część budżetu domowego jest wydawana na rachunki za energię, gaz, czynsz, telefon, internet, telewizję czy czesne za przedszkola i żłobki. Wdrożenie przez Alior Bank usługi agregacji i płatności zobowiązań cyklicznych to odpowiedź banku na potrzeby użytkowników w zakresie kontroli i zarządzania budżetem domowym. Dla BillTech to kolejny ważny krok w budowaniu nowego standardu EBPP (Electronic Bill Payment & Presentment) w bankowości. W niedalekiej przyszłości sprawi on, że faktury papierowe oraz faktury w formacie PDF wysyłane na e-maila – narażone na ataki phishingowe – znikną. – mówi Jędrzej Małolepszy, współzałożyciel firmy BillTech.

Miesięczna opłata za korzystanie z usługi Moje rachunki wynosi 3,50 zł. Do końca września 2023 roku rozwiązanie będzie można wypróbować za darmo w ramach promocji „Płać rachunki z Alior Bankiem”. Więcej informacji o usłudze Moje rachunki na stronie Alior Banku.

Aplikację „Alior Mobile” pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Alior Bank