Nowe modele iPada Pro z M2 podobno już za kilka dni

Jeszcze w tym roku prawdopodobnie zobaczymy również nowego iPada klasy podstawowej i nowe komputery Mac.

iPad Pro

Według Marka Gurmana z Bloomberga, iPad Pro nowej generacji z najnowszym procesorem Apple M2 ma pojawić się w ciągu „najbliższych dni”. Będzie to pierwszy nowy model iPada Pro od maja zeszłego roku i podobno będzie oferował 20-procentowy wzrost prędkości w porównaniu z wersją M1. Według Gurmana, Apple wprowadzi również stację dokującą do iPada ze zintegrowanym głośnikiem w 2023 roku, a jeszcze w tym roku wyda nowe komputery Mac.

Sprawdź także: iPhone 14, nowe Apple Watche i AirPods Pro – wszystko co musisz wiedzieć

Nowe modele iPada Pro zachowają te same wymiary, co obecne modele z wyświetlaczami 11-calowymi i 12,9-calowymi. Chociaż skok wydajności nie jest ogromny, 20 procent jest nadal znaczące, chipy M2 powinny zapewnić większą wydajność iPadom Pro. Wraz z nowymi modelami z wyższej półki, Apple wkrótce wypuści iPada klasy podstawowej – zapowiedział Gurman. Podobno będzie miał port USB-C zamiast portu Lightning (zgodnie z nadchodzącymi przepisami europejskimi) wraz z obsługą 5G – ale będzie używał chipu A14 Bionic zamiast układu z serii M.

Kolejną intrygującą wiadomością jest to, że Apple pracuje nad akcesorium dokującym do iPada z wbudowanym głośnikiem, który może zostać ogłoszony w przyszłym roku. Chodzi o to, aby użytkownicy mogli podłączyć iPada do urządzenia i uzyskać pełne wrażenia z domowego inteligentnego głośnika. Wygląda na to, że będzie ona przypominać stację dokującą do ładowania Pixeli, którą Google ujawnił, a tablet Pixel trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Wraz z nowymi iPadami Apple wprowadzi 14- i 16-calowe modele MacBooka Pro jeszcze w tym roku. Będą dostarczane z mocniejszymi wersjami układu M2, w tym M2 Pro i M2 Max. W niedalekiej przyszłości pojawi się również Mac Mini z procesorem M2.

Wreszcie, Apple pracuje nad następną generacją Apple TV, która będzie korzystała z chipa A14 i będzie wyposażona w 4 GB pamięci RAM, oferując znaczny wzrost w stosunku do obecnego modelu A12. Podczas gdy Gurman jest na ogół dokładny w tego rodzaju sprawach, Apple ma również tendencję do zmiany zdania na temat produktów i dat premier – więc należy brać pod uwagę, że te pogłoski mogą się nie sprawdzić. Jak zwykle musimy poczekać, dopóki nowe produkty zostaną oficjalnie ogłoszone.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg | Engadget