eMinder cyfrową alternatywą dla papierowych list zadań

Zapewne znajdą się chętni, którzy listę zadań i papierowe karteczki zamienią na eMindera – osobny gadżet, który przypomni Ci o zakupach.

eMinder od post-think

Nawet w dzisiejszych czasach wiele osób nadal śledzi swoje codzienne zadania na papierowych listach zadań. eMinder został zaprojektowany jako ekologiczna alternatywa i prawdopodobnie jest mniej rozpraszająca niż trzymanie takiej listy wyłącznie na smartfonie. Stworzony przez post-think włoski startup – eMinder jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze. Samo urządzenie ma 4-calowy czarno-biały wyświetlacz z e-papieru, tylną płytę aluminiową z recyklingu i jednoczęściową, ręcznie wykonaną obudowę z drewna sosnowego.

Zobacz również: E-papier z grafenu jaśniejszy i bardziej elastyczny

Korzystając z dołączonej aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Android, użytkownik zaczyna od sporządzenia listy zadań, które musi wykonać (lub spotkań, które musi odbyć) w ciągu dnia. Gdy następnie zbliżą telefon do eMindera i dotkną przycisku w aplikacji, lista zostanie przeniesiona do urządzenia za pomocą NFC – oznacza to, że telefon musi być zgodny z NFC, tak jak w przypadku wszystkich iPhone’ów, które są dostępne od tego czasu (włącznie z iPhone’em 7).

Po przesłaniu listy jest ona stale wyświetlana na ekranie eMindera. Pomysł polega na tym, że użytkownik może po prostu zapomnieć o swoim telefonie, a nawet wyłączyć go, jeśli chce, aby nie rozpraszały go SMS-y, połączenia lub internet. Przypuszczalnie muszą okresowo uzyskiwać dostęp do aplikacji, aby sprawdzić wykonane zadania.

eMinder – samoprzylepna karteczka przyszłości bez papieru

Ponieważ e-papier nie zużywa energii podczas wyświetlania nieruchomych obrazów, eMinder nie ma baterii ani nie musi być podłączony do źródła zasilania. Zmiana wyświetlacza na nową lub zaktualizowaną listę wymaga niewielkiej ilości energii i pobiera tę moc z sygnału NFC telefonu.

Na marginesie, urządzenie może być również używane do wyświetlania takich rzeczy, jak inspirujące cytaty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobowiązanie na Kickstarterze w wysokości 89 euro (około 87 USD) zapewni Ci własny eMinder. Planowana cena detaliczna to 149 euro (146 dolarów).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: New Atlas | Kickstarter | post-think