Serial „Wotum nieufności” już w Polsat Box Go

Tajemniczy świat polityki w nowym serialu „Wotum nieufności” według powieści Remigiusza Mroza dostępny tylko w serwisie Polsat Box Go.

Serial „Wotum nieufności” (Polsat Box Go)

W serwisie Polsat Box Go już można oglądać pierwszy odcinek nowego serialu Wotum nieufności nakręconego na podstawie powieści jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy – Remigiusza Mroza. W obsadzie znalazła się plejada znakomitych aktorów między innymi: Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Grzegorz Małecki i Dorota Kolak. Za reżyserię odpowiada uznany twórca filmowy Łukasz Palkowski, a za scenariusz – Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska.  

Kolejne odcinki produkcji będą trafiały do serwisu w piątki. Serial można oglądać w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnie wybranym urządzeniu, w ramach pakietu Polsat Box Go Premium.

Wotum nieufności to trzymająca w napięciu historia o brutalnym i nieprzewidywalnym świecie polityki. W role głównych bohaterów wcielili się Antoni Pawlicki (Patryk Hauer) i Katarzyna Dąbrowska (Daria Seyda). Polityczny świat przedstawiony w serialu przesycony jest intrygami i bezwzględną walką o władzę.

„Wotum nieufności” zawiesza poprzeczkę tak wysoko, że naprawdę nie wiem, czy jakiejkolwiek ekranizacji w przyszłości uda się ją przeskoczyć. […] Ta produkcja sprawia wręcz monumentalne wrażenie. Właściwie z miejsca mogłaby zostać przeniesiona na ekran nie tyle telewizora, ile kina, bo jest kręcona w sposób absolutnie wyjątkowy. Jest trochę jak ożywione obrazy Beksińskiego – mówi Remigiusz Mróz w wywiadzie dla serwisu Interia.pl, autor powieści, na podstawie której nakręcono serial.

Po abdykacji prezydenta RP politycy rozpoczynają wyścig o fotel prezydencki. Zgodnie z Konstytucją do czasu wyborów ustępującego prezydenta zastąpi Seyda, marszałek Sejmu. Zarówno ona, jak i szef jej partii – urzędujący premier Chronowski – mają nadzieję, że przeprowadzka na Krakowskie Przedmieście nie jest tymczasowa. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicowej partii opozycyjnej, który skrupulatnie dba o swój wizerunek w mediach i o swoją pozycję w partii. We wszelkich poczynaniach zawodowych wspiera go żona, Milena. Nieoczekiwanie, podczas prac komisji śledczej, Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Odnalezienie prawdy będzie wymagało znalezienia sojuszników. Nawet tych najmniej oczekiwanych.

Reżyserem produkcji jest Łukasz Palkowski (Behawiorysta, Belfer, Chyłka, Bogowie). Za scenariusz odpowiadają Wiktor Piątkowski (Wataha, Just Push Abuba, Gliniarze, Wojenne Dziewczyny) i Joanna Kozłowska. Zdjęcia zrealizował Mateusz Wichłacz (When The Trees Fall, Chyłka, Skazane), a produkcją zajęło się studio się PCP Films sp. z o.o.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Olgierd Łukaszewicz, Józef Pawłowski, Cezary Łukaszewicz, Grzegorz Małecki, Piotr Głowacki.

Serial powstał na zlecenie Telewizji Polsat. Sezon liczy 6 odcinków. Można go obecnie oglądać po wykupieniu pakietu Polsat Box Go Premium, który kosztuje w promocji 30 zł na 30 dni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Grupa Polsat