Suunto 9 Peak Pro to smartwatch z najniższym śladem węglowym

Firma Suunto twierdzi, że multisportowy smartwatch klasy premium – Suunto 9 Peak Pro ma najniższy ślad węglowy na rynku.

Smartwatch premium Suunto 9 Peak Pro

Najnowszy zegarek sportowy fińskiej firmy Suunto nie tylko może pochwalić się wytrzymałą, gotową do przygód konstrukcją, jakiej oczekuje się od marki premium, ale jest także pierwszym od tej firmy, w którym udało się zniwelować ślad węglowy w całym cyklu życia. Suunto 9 Peak Pro jest produkowany ręcznie w Finlandii przy użyciu 100% energii odnawialnej, co przyczynia się do tego, że jego całkowity ślad węglowy wynosi zaledwie 7,5 kg CO2e, co firma przyrównuje do samochodu napędzanego paliwami kopalnymi podróżującego przez 44 km (27,3 mil). Suunto kompensuje to poprzez program ponownego zalesiania dzięki uprzejmości Verified Carbon Units.

Może Cię zainteresować również: Najcieńszy zegarek na świecie marki Richard Mille

Oprócz swoich zielonych referencji, Suunto 9 Peak Pro jest jednym z najcieńszych i najlżejszych multisportowych zegarków GPS w swojej klasie, o grubości 10,8 mm (0,43 cala) i 55 g (1,94 uncji) dla dwóch modeli tytanowych klasy 5 lub 64 g (2,25). oz) dla wersji ze stali nierdzewnej.

To także wytrzymały gadżet, który został przetestowany zgodnie ze standardami MIL-STD-810H – Suunto powiedział, że „wystawił go na wszystko, aby przetestować jego konstrukcję — lód, piasek, upadki i wstrząsy, ciśnienie i sól”.

Na górze znajduje się szafirowy kryształ o wymiarach 43 x 43 mm (1,69 x 1,69 cala), w którym znajduje się matrycowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 z nowym interfejsem. Nowa architektura chipsetu obiecuje bardziej responsywne wrażenia użytkownika, a nowa czcionka powinna ułatwić odczytywanie statystyk na nadgarstku. Smartwatch jest owinięty w poliamidową obudowę wzmocnioną włóknem szklanym i ma ramkę z tytanu lub stali nierdzewnej.

Śledzi tętno, tlen we krwi (SpO2), spalone kalorie, sen, stres i kilka innych wskaźników sprawności i zdrowia, a także oferuje 97 trybów sportowych do wyboru, a także możliwość tworzenia niestandardowych trybów. Nowy tryb snorkelingu może śledzić aktywność do 10 m (33 stóp), chociaż Pro jest wodoodporny do głębokości 100 m (328 stóp).

Suunto 9 Peak Pro GPS

Suunto 9 Peak Pro może być używany z towarzyszącą aplikacją mobilną do takich rzeczy, jak planowanie trasy, analiza treningu, wgląd w samopoczucie i udostępnianie przygód w mediach społecznościowych.

Suunto 9 Peak Pro - cechy

Urządzenie jest również w stanie połączyć się z maksymalnie czterema systemami satelitarnymi i maksymalnie 32 pojedynczymi satelitami jednocześnie, zapewniając niezrównaną dokładność podczas treningu w trudnych lokalizacjach, takich jak głębokie górskie doliny.

Użytkownicy mogą spodziewać się do 21 dni pracy na jednym ładowaniu baterii w codziennym użytkowaniu smartwatcha lub 40 godzin w trybie Performance, 70 godzin w trybie Endurance i 300 godzin w trybie Tour. A po zaledwie 10 minutach ładowania użytkownicy mogą wyruszyć na 10 godzin treningu lub pozostawić go na godzinę do pełnego naładowania.

Specyfikacje (wybrane) Suunto 9 Peak Pro

Cztery wersje zegarka ze stali nierdzewnej są wycenione na 2.369 zł, a dwa modele tytanowe po 2.979 zł za sztukę. Wszystkie są już dostępne w przedsprzedaży, a ich dostępność ustalono na 25 października 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Suunto | New Atlas