iMessage może doczekać się przeprojektowania

Według najnowszej plotki, nowa wersja iMessage może zostać uruchomiona z zestawem słuchawkowym AR firmy Apple.

Przeprojektowany iMessage - koncepcja pod iOS 17
Przeprojektowany iMessage – koncepcja pod iOS 17 | fot. Majin Bu

Według niepotwierdzonej plotki Majin Bu na Twitterze, Apple pracuje nad gruntownym przeprojektowaniem i ulepszeniem swojego komunikatora mobilnego iMessage. Nowa wersja iMessage miałaby otrzymać nowy ekran główny, pokoje rozmów, klipy wideo, a nawet nowe funkcje czatu w rzeczywistości rozszerzonej. Dalej czytamy, że nowa wersja iMessage ma zostać uruchomiona wraz z coraz cześciej pojawiającym się w nieoficjalnych komunikatach – zestawem słuchawkowym do rzeczywistości rozszerzonej.

Czy nowy iMessage może oznaczać obsługę RCS?

Obecnie nie jest jasne, na ile te doniesienia są prawdziwe. Majin Bu ma do tej pory mieszane osiągnięcia, jeśli chodzi o sprawdzalność plotek na temat Apple’a, więc będziemy musieli potraktować tę (jak każdą plotkę) z przymrużeniem oka.

Zobacz też: Okulary AR firmy Apple uwierzytelnią Cię przez tęczówkę

Jeśli Apple pracuje nad nową wersją iMessage, jest jedno ważne pytanie, na które z pewnością wielu z nas szuka odpowiedzi i nie ma to nic wspólnego z przeprojektowaniem aplikacji, pokojami rozmów i doświadczeniem AR. To, czy nowa wersja iMessage, o czym Google krzyczy od lat, będzie obsługiwała RCS?

Podczas Google I/O 2022 firma naprawdę zdjęła rękawiczki i rozpoczęła kampanię o nazwie #GetTheMessage, aby skłonić Apple do przyjęcia nowego standardu przesyłania wiadomości:

Mamy nadzieję, że każdy mobilny system operacyjny otrzyma wiadomość i zaktualizuje się do RCS, dzięki czemu Twoje wiadomości będą prywatne, bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz.

RCS to duże ulepszenie w stosunku do SMS-ów – umożliwiające wysyłanie dłuższych wiadomości, wyższą jakość udostępniania multimediów, reakcje na wiadomości i pełne szyfrowanie. Byłaby to wielka zmiana i udogodnienie dla osób komunikujących się między Androidem a iOS-em.

Koncepcja zmienionego komunikatora iMessage pod iOS 17 (nieoficjalnie)

WWDC 2023 rozpocznie się w czerwcu 2023 roku, więc dzieli nas tylko osiem miesięcy od dowiedzenia się, czy pogłoski, które pojawiły się dzisiaj, rzeczywiście okażą się prawdziwe. Ewentualne zmiany i tak mogą pojawić się dopiero pod iOS 17.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iMore