Smartwatch dla dziecka — jaki model wybrać?

Oferta dostępna na rynku rozrasta się coraz bardziej, a do sklepów wprowadzane są coraz to nowsze rozwiązania. Jak wybrać odpowiedni smartwatch dla dziecka i jednocześnie nie przepłacić?

Smartwatch dla dziecka

Smartwatch dla dziecka to dobre rozwiązanie nie tylko dla samych pociech, które mogą cieszyć się nowym gadżetem, ale także dla rodziców. Nowoczesne gadżety oferują bowiem nie tylko możliwość wykonywania połączeń głosowych, czy wideo, ale także dają opcję tworzenia harmonogramu, co często przydaje się przy prowadzeniu planu lekcji, czy innych działań pozaszkolnych.

Smartwatch dla dziecka — jak wybrać?

Smartwatch dla dziecka to idealne rozwiązanie, które może przydać się niedawno rozpoczętym roku szkolnym. Tutaj ograniczeń wiekowych, czy sprzętowych w zasadzie nie ma. Elektroniczny zegarek pozwala rodzicom na kontrolę nad tym, co dzieje się z ich dzieckiem, co przekłada się w sposób prosty na poczucie bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do telefonu, który dziecko może zgubić, zapomnieć włączyć dźwięk (na lekcjach musi on być przecież wyciszony) smartwatch na nadgarstku zawsze pokaże wiadomość od rodzica. Zaletą smartwatchy dla dziecka jest także to, że dzięki swojej własnej karcie SIM będzie on działał wtedy, kiedy nie ma internetu. Jest to zatem idealne rozwiązanie, które zapewni rodzicu kontakt ze swoją pociechą na podwórku, czy wyjazdach szkolnych.

Co musi mieć smartwatch dla dziecka?

Smartwatch dla dziecka powinien posiadać przede wszystkim możliwość wykonywania połączeń — zarówno głosowych, jak i wideo, co przydaje się w momencie, w którym rodzic chce zobaczyć, co dzieje się z jego dzieckiem. Dla spokoju wewnętrznego dobrze by było, gdyby tego typu urządzenie posiadało lokalizator GPS. Dodatkową funkcją jest także opcja tworzenia wirtualnego ogrodzenia, po którego przekroczeniu wysyłana jest wiadomość do rodziców, którzy są wówczas świadomi, że w sposób nienaturalny dziecko się oddala. Warto także pamiętać, że w wieku szkolnym prowadzi się dość aktywny tryb życia, a dzieci często w trakcie zabaw z rówieśnikami, czy mogą uszkodzić noszoną przy sobie elektronikę. Nie inaczej będzie z elektronicznym zegarkiem, dlatego smartwatch dla dziecka nie może być też zbyt drogi. 

Nowości na rynku smartwatchy dla dziecka

Smartwatch dla dziecka stał się tak popularnym rozwiązaniem, że rynek rozrasta się w ostatnim czasie z bardzo szybkim tempie. Rozwiązania te nie są już tak drogie, jak niegdyś. Kilka miesięcy temu w Polsce debiutowała marka Bemi z serią swoich smartwatchy przeznaczonych dla dzieci, w cenie kilkuset złotych. Modele Sport i Fun posiadają moduł LTE/4G, a Kid – 2G, co pozwala na używanie zegarka jak telefonu. Poza rozmowami głosowymi zegarki zapewniają również możliwość nawiązywania połączeń wideo z wykorzystaniem wbudowanej kamery. Z kolei dzięki dostępnym w Bemi Sport i Bemi Fun modułom GPS, LBS oraz AGPS możliwa jest weryfikacja lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym. 

Tego typu smartwatche dla dziecka posiadają ważna z punktu widzenia rodziców funkcję funkcja wirtualnego ogrodzenia. Umożliwia ona wyznaczenie obszaru, po którym może się ono swobodnie poruszać. W momencie, gdy dziecko go opuści, rodzic dostaje powiadomienie na swoim smartfonie. Do obsługi tych funkcji wystarczy dostępna w Google Play i AppStore specjalna aplikacja, która działa na smartfonach zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Aplikacja do smartwatchy dla dzieci Bemi

W komfortowy sposób pozwala ona nie tylko na szybką weryfikację lokalizacji, lecz także umożliwia m.in. tworzenie listy kontaktów, aby uniknąć odbierania przez dziecko połączeń z nieznanych numerów. W celu zwiększenia jego bezpieczeństwa smartwatche dla dziecka Bemi zostały wyposażone również w funkcję SOS, dzięki której, w razie potrzeby, może ono szybko wezwać pomoc za pomocą przycisku.

Smartwatche dla dziecka Bemi — organizer dnia i aktywności

Smartwatche dla dziecka Bemi Sport i Fun posiadają funkcje, które pozwalają zarówno dzieciom, jak i opiekunom na monitorowanie aktywności fizycznej w ciągu dnia. Urządzenie pozwala ustalić dzienne cele do osiągnięcia, po których spełnieniu dziecko jest nagradzane. W obydwu modelach dostępne są funkcje kontroli tętna i snu, co może pomóc najmłodszym w dbaniu o zdrowy tryb życia i kształtowaniu prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat. 

W wieku szkolnym dzieci zderzają się także z często nadmiernie naładowanym planem dnia. Tutaj z pomocą przychodzi wbudowany w elektroniczny zegarek funkcja harmonogramu. Tego typu smartwatch dla dziecka pozwala lepiej zorganizować zarówno plan lekcji, jak i zajęcia pozalekcyjne oraz wszelkie aktywności w czasie wolnym. Urządzenie przypomni o ważnych wydarzeniach – wystarczy wprowadzić ich szczegóły z poziomu aplikacji. Oba zegarki zostały wyposażone także w odtwarzacz muzyczny mp3, co pozwoli na umilenie wolnego czasu. Modele te spełniają także normy IP67, co oznacza, że są odporne na pył, wilgoć oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie.

Smartwatch dla dziecka

Smartwatch dla dziecka — cena

Smartwatch dla dziecka Bemi, który jest jedną z ostatnich nowości na polskim rynku, to wydatek maksymalnie 539 złotych. Najdroższym modelem z tej gamy jest model Bemi Sport, który został wyposażony w procesor Spreadtrum 8521E, posiada 4GB pamięci wewnętrznej, 512 MB RAM oraz akumulator o pojemności 700 mAh. Model posiada złącze SIM, moduły WiFi, LTE/4G oraz GPS, AGPS i LBS, a także kamerę. Wśród dostępnych funkcji znajdują się m.in. monitorowanie tętna i snu, funkcja harmonogramu umożliwiająca wprowadzanie ważnych wydarzeń, a następnie wyświetlanie przypomnień. Jego cena to 539 zł. Bemi Sport wyposażono także w funkcję wirtualnego ogrodzenia, która wysyła powiadomienie za każdym razem, gdy dziecko opuści wyznaczony w aplikacji obszar, a także przycisk SOS. Model dostępny jest w czterech kolorach: białym, niebieskim i czarnym. 

Nieco tańszym rozwiązaniem w gamie smartwatchy dla dziecka tego producenta jest model Bemi Fun. Kosztuje on 389 złotych. W tej cenie otrzymujemy smartwatch wyposażony w procesor Spreadtrum 8521E, 4GB pamięci wewnętrznej i 512 MB RAM, akumulator o pojemności 700 mAh, a także moduły WiFi, LTE/4G, umożliwiające połączenia głosowe i wideo, GPS, AGPS i LBS oraz wbudowaną kamerę. Posiada on także funkcję monitorowania kroków, tętna, snu, a także przycisk SOS, dzięki któremu możliwe jest łatwe i natychmiastowe powiadomienie zdefiniowanych  wcześniej kontaktów. Bemi Fun ma także funkcję wirtualnego ogrodzenia oraz odtwarzacz mp3, funkcję wyszukiwania zegarka, dyktafon, latarkę, budzik i stoper. 

Smartwatch dla dziecka Bemi Kid to najtańszy model w gamie tego producenta. Za 249 złotych otrzymujemy zegarek elektroniczny, który wyposażono w procesor RDA8955, akumulator o pojemności 400 mAh, moduły: 2G, który umożliwia połączenia głosowe, GPRS i LBS oraz kamerę. Smartwatch posiada funkcję SOS, pozwalającą na szybkie powiadomienie zdefiniowanych kontaktów, wirtualnego ogrodzenia, budzik oraz lokalizator smartwatcha. Model dostępny jest w kolorach: niebieskim, czarnym i różowym. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: artykuł partnerski