„Bez granic z Chrisem Hemsworthem” od 16 listopada na Disney+

Disney+ przedstawia oficjalny zwiastun serialu oryginalnego „Bez granic z Chrisem Hemsworthem” realizowanego przez National Geographic.

„Bez granic z Chrisem Hemsworthem”

W sześcioodcinkowym dokumencie Bez granic z Chrisem Hemsworthem (tyt. oryg. Limitless with Chris Hemsworth) światowa gwiazda filmowa Chris Hemsworth (Tyler Rake: Ocalenie, Thor, Avengers) zabiera widzów w pełną wrażeń osobistą podróż, zgłębiając sposoby walki ze starzeniem się i odkrywając pełny potencjał ludzkiego ciała. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych, Bez granic z Chrisem Hemsworthem burzy popularne przekonania na temat czerpania z życia w pełni. Premiera wszystkich odcinków serialu 16 listopada 2022 roku – wyłącznie w Disney+.

Sprawdź także: W sieci ułudy: Śmierć, kłamstwa i internet

Nominowany do Oscara producent i reżyser Darren Aronofsky (Wieloryb, Czarny łabędź) wraz z domem produkcyjnym Protozoa, założoną przez Jane Root Nutopią oraz nowo powstałym Wild State Chrisa Hemswortha i Bena Graysona stworzyli Bez granic z Chrisem Hemsworthem, by skoncentrować się na nowatorskich badaniach nad długowiecznością. Jest to po części naukowa przygoda wiodąca do różnych części świata, a po części osobista podróż. Każdy odcinek serialu podąża za Chrisem, który podejmuje się fizycznych i umysłowych wyzwań, przygotowanych przez światowej klasy ekspertów, naukowców i lekarzy, by zrozumieć różne aspekty procesu starzenia.

Każde wyzwanie opiera się na rewolucyjnych zdobyczach nauki, jednocześnie czerpiąc z nowych badań i wieloletnich tradycji. Misją Chrisa jest dokładniejsze poznanie ograniczeń ludzkiego ciała i odkrycie sposobów, dzięki którym wszyscy możemy jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i szczęściem na starość.

Chris nie chciał mówić jedynie o teoriach naukowych, które mogą przedłużyć i poprawić życie. Chciał je przetestować na własnej skórze. Każde wyzwanie jest spektakularne i wyjątkowe. Obejmują one między innymi przepłynięcie ponad 240 metrów w arktycznym fiordzie z wodą ledwie przekraczającą 2 stopnie Celsjusza, wspinaczkę po 30-metrowej linie zwisającej nad kanionem czy spacer wzdłuż dźwigu na szczycie 80-piętrowego wieżowca o wysokości 274 metrów.

Każde wyzwanie wymagało od Chrisa całkowitego zagłębienia się w podejmowane działanie oraz realizowania odpowiedniego programu treningowego wraz ze światowej klasy ekspertami. Niektóre z nich, jak wspinaczka nad kanionem, wiązały się z miesiącami przygotowań. Inne, takie jak czterodniowy post Chrisa opierający się wyłącznie na piciu wody, były znacznie krótsze, choć aktor prawie zrezygnował z realizacji tego zadania z powodu odczuwanych trudności. Zatrudnieni eksperci i naukowcy, którzy przeprowadzili Chrisa przez sześć podstawowych aspektów lepszego, dłuższego życia to:

 • Ross Edgley, sportowiec specjalizujący się w sportach ekstremalnych i autor tekstów naukowych o sporcie, przygotowywał ciało Chrisa do pływania w lodowatych wodach;
 • Dr Peter Attia, lekarz badający długowieczność w Attia Medical, uczył Chrisa wiedzy o starzeniu się i sposobach radzenia sobie z tym procesem za pomocą różnych technik;
 • Profesor Modupe Akinola, profesorka nadzwyczajna zarządzania w Columbia Business School, przedstawiła Chrisowi narzędzia do radzenia sobie ze stresem;
 • Dr Sharon Sha, lekarka i profesorka nadzwyczajna oraz zastępczyni wiceprzewodniczącego ds. badań klinicznych neurologii i nauk neurologicznych w Stanford Center for Memory Disorders, pomagała Chrisowi zmierzyć się z procesem starzenia się umysłu;
 • Dr BJ Miller, prezes i doradca w Mettle Health, był przewodnikiem Chrisa w podróży przez starość i śmiertelność;
 • Alua Arthur, doula śmierci i założycielka Going with Grace, zachęciła Chrisa do wypowiedzenia się na temat własnej śmierci; 
 • Tanya Streeter, zawodowa nurek-freediver, uczyła Chrisa zdolności wstrzymywania oddechu pod wodą. 

Od 16 listopada na platformie dostępne będzie sześć odcinków

 • Odcinek 1: Chris chce nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem, który towarzyszy mu, odkąd był nastolatkiem. Psycholog Modupe Akinola rzuca wyzwanie, aby zachował spokój podczas przerażającego spaceru wzdłuż dźwigu wystającego z dachu wieżowca. Modupe nauczy Chrisa skutecznych technik fizycznych i psychologicznych, których możemy używać do kontrolowania stresu w naszym życiu i obniżania ryzyka, jakie on stanowi dla zdrowia.
 • Odcinek 2: Wiele osób myśli, że aby zmaksymalizować długowieczność, najlepiej jest wybierać bezpieczne i komfortowe rozwiązania. Jednak są naukowcy, którzy uważają, że powinniśmy robić coś zupełnie przeciwnego, ponieważ przykładowo wystawianie się na działanie ekstremalnych temperatur może wywołać reakcję obronną naszego organizmu przed zabójczymi chorobami wieku podeszłego. Chris wraz z braćmi Liamem i Lukiem wyruszą do lodowatej Arktyki, aby poddać się terapii zimnem. 
 • Odcinek 3: Chris zwraca się do lekarza od długowieczności Petera Attia, aby dowiedzieć się, jak zmiana jego nawyków żywieniowych może pomóc w dążeniu do długowieczności. Jak na ironię, odpowiedź brzmi: nie jeść w ogóle przez cztery dni. Jeśli wytrzyma poczucie głodu, post odblokuje przeciwstarzeniowe moce jego ciała i da Chrisowi przewagę, której potrzebuje, gdy spróbuje zapolować na następny posiłek… łowiąc z włócznią na Wielkiej Rafie Koralowej.
 • Odcinek 4: Gdy Chris nabierał masy do filmu „Thor: Miłość i grom”, musiał zbudować ciało godne nieśmiertelnego boga. Jednak chce również mieć takie mięśnie, które pomogą mu zachować siłę i zdrowie, gdy zacznie się starzeć w prawdziwym życiu. Razem z guru sportów ekstremalnych Rossem Edgleyem zacznie trenować do wyczerpującego wyzwania wspinania się po linie o długości 30 metrów.
 • Odcinek 5: Chris od zawsze pracował nad utrzymaniem zdrowego ciała, teraz nadszedł czas, aby zająć się jego mózgiem. Neurolożka dr Sharon Sha rzuca mu wyzwanie, by wyruszył w dzicz bez GPSa i mapy. Razem ze swoim przyjacielem, pochodzącym z rdzennego australijskiego ludu artystą Otisem Hope’em Careyem, Chris będzie musiał odnaleźć w sobie wrażliwość wobec natury, aby poruszać się po odległej ojczyźnie przodków Otisa. Wycieczka budzi najcenniejsze wspomnienia Chrisa.
 • Odcinek 6: Do tej pory Chris zrobił wszystko, co możliwe, aby opóźnić proces starzenia. Teraz stoi przed swoim najbardziej ekstremalnym i emocjonalnym wyzwaniem: spędzenie trzech dni w wiosce emerytów, nosząc specjalny postarzający kostium, który zamienia najprostszą czynność w herkulesowe zadanie. W ten sposób sprawdza teorię, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze starzeniem się i strachem przed śmiertelnością nie jest walka, lecz akceptacja. 

Serial Bez granic z Chrisem Hemsworthem został wyprodukowany przez Protozoa, Nutopię i Wild State na zlecenie National Geographic. Chris Hemsworth i Ben Grayson są producentami wykonawczymi w ramach Wild State. Darren Aronofsky i Ari Handel są producentami wykonawczymi z ramienia Protozoa. W ramach Nutopii producentami wykonawczymi są Jane Root, Arif Nurmohamed i Ruth Shurman. Bengt Anderson i Matt Renner są producentami wykonawczymi National Geographic.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska