Powitajcie widżety ekranu blokady Google’a pod iOS 16

Firma Google zaczęła wydawać przydatne widżety dla ekranu blokady dla swoich usług i aplikacji mobilnych pod systemem iOS 16.

Widżety ekranu blokady pod systemy iOS 16 dla aplikacji mobilnych firmy Google
Widżety ekranu blokady pod systemy iOS 16 dla aplikacji mobilnych firmy Google

W zeszłym miesiącu, w dniu, w którym Apple wypuściło iOS 16, Google ogłosiło własne nowości dla aplikacji pod nowym systemem Apple’a. Firma poinformowała, że ​​wkrótce wprowadzi widżety dla personalizowanego ekranu blokady pod systemem iOS 16, które umożliwią użytkownikom iPhone’a szybkie sprawdzanie poczty na Gmailu, nawigowanie do lokalizacji za pomocą Map Google, renderowanie witryny w Chromie, wyszukiwanie informacji w wyszukiwarce Google i więcej. Według serwisu TechCrunch nowe widżety już zaczęły się pojawiać.

Może Cię zainteresować także: Co powinien mieć iPhone 15?

Widżety Google’a dla ekranu blokady iPhone’a obecnie dostępne pod iOS-em 16 obejmują następujące aplikacje mobilne Google’a: Chrome, Wiadomości Google (Google News) i Gmail. Możesz dodać widżety do ekranu blokady, naciskając długo ekran, dotykając paska dostosowywania, a następnie dotykając dowolnych obszarów, które możesz dostosować. Obszary te znajdują się wewnątrz obrysu w kształcie rombu lub prostokąta. Obejmuje on dzień i datę, godzinę oraz obszar pod godziną. Pojawia się wyskakujący ekran zatytułowany „Dodaj widżety”. Przewiń w dół, aby zobaczyć listę dostępnych widżetów.

Jeśli masz już widżety na ekranie blokady, należy je usunąć, dotykając okręgu ze znakiem minus (-) w środku, zanim dodasz nowy. Jak dotąd widżety blokady ekranu dla Map Google i Google Search nie zostały udostępnione dla iPhone’ów z iOS-em 16, pomimo dużego popytu ze strony użytkowników, którzy chcieliby je mieć.

I wydaje się nieco dziwne, że Google jeszcze nie ogłosiło widżetów blokady ekranu pod systemem iOS 16 dla Kalendarza Google, ponieważ spodziewalibyśmy się, że taki widżet będzie niezwykle przydatny dla użytkowników iPhone’a sprawdzających swój harmonogram lub dodających/usuwających wydarzenia.

Widżety Chrome’a pozwalają nam wyszukiwać w przeglądarce za pomocą naszej ulubionej wyszukiwarki, używać wyszukiwania incognito do wyszukiwania lub nawigowania w trybie prywatnym, a także wyszukiwać w Chromie za pomocą wyszukiwania głosowego. Ostatni widżet Chrome’a pozwala grać w grę Dino z ekranu blokady. Widżet dla Google News (Wiadomości Google) pokazuje najważniejsze nagłówki. Po dotknięciu widżetu zostajemy przeniesieni do informacji w aplikacji Wiadomości Google.

Istnieją dwa widżety Gmaila. Jeden pokazuje liczbę nieprzeczytanych wiadomości w skrzynce odbiorczej, a po dotknięciu przenosi do skrzynki odbiorczej w aplikacji Gmail. W moim przypadku albo widżet nie działa prawidłowo, albo ma problem z aktualizacją, ponieważ bez względu od liczby nowych wiadomości pokazuje „0 nowych wiadomości”. Drugi widżet Gmaila podaje liczbę nieprzeczytanych wiadomości w głównej skrzynce odbiorczej, skrzynce odbiorczej w serwisach społecznościowych i skrzynce odbiorczej promocji.

Przykładowe widżety aplikacji Google'a pod systemem iOS 16
Przykładowe widżety aplikacji Google’a pod systemem iOS 16 | fot. PhoneArena

Wypatruj aktualizacji aplikacji Google’a na iPhone’a, ponieważ niektóre z nich mogą być powiązane z nowymi funkcjami ekranu blokady pod systemem iOS 16. Aby to zrobić, otwórz App Store i dotknij swoich inicjałów w prawym górnym rogu. Przewiń w dół, a zobaczysz wszystkie aplikacje oczekujące na aktualizację na swoim iPhonie. Dotknij „Uaktualnij wszystko”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena | Google | TechCrunch