Ten prysznic wykrywa użytkownika i obniża przepływ wody, gdy nie jest potrzebna

Głowica prysznicowa Reva automatycznie zmniejsza przepływ wody o około 85%, gdy wykryje, że użytkownik nie stoi bezpośrednio pod nią – to dobre rozwiązanie, aby trochę zaoszczędzić.

Inteligentna słuchawka prysznicowa Reva od Oasense

Nie potrzebujesz pełnej mocy wody przez cały czas brania prysznica, ale ciągłe podkręcanie i zmniejszanie przepływu wody w kranie nie każdemu przychodzi łatwo. Tu właśnie pojawia się głowica prysznicowa Reva, która automatycznie zmniejsza przepływ za każdym razem, gdy się cofasz. Wyprodukowana przez startup Oasense z San Francisco, Reva została wymyślona przez współzałożyciela Evana Schneidera, gdy próbował znaleźć sposoby na oszczędzanie wody podczas suszy w Kalifornii. Zdano sobie sprawę, że kiedy ludzie są pod prysznicem, potrzebują niewielkiego przepływu wody, jeśli robią takie rzeczy, jak mycie szamponem lub namydlanie się.

Powstałą głowicę można zamontować na dowolnym standardowym ramieniu prysznicowym. Jego elektronika jest zasilana przez wbudowany generator hydroturbinowy, który jest wirowany przez płynącą wodę i podłączony do zintegrowanego akumulatora.

Gdy użytkownik chce wziąć prysznic, wystarczy odkręcić krany na żądaną temperaturę. Reva odpowiada, początkowo puszczając wodę ze 100% szybkością przepływu, która wynosi 1,8 galona (6,8 l) na minutę. Gdy czujnik temperatury urządzenia wykryje, że cała pozostała zimna woda została usunięta z rur, a napływająca „nowa” woda ma wybraną temperaturę, zmniejsza przepływ do około 0,3 galona (1,1 l) na minutę – czyli około 15 % maksymalnego przepływu.

Kiedy użytkownik wchodzi pod prysznic, szereg czujników podczerwieni w Reva wykrywa jego obecność pod słuchawką prysznica i przywraca ciśnienie do 100%. Jednak za każdym razem, gdy wraca do nakładania szamponu na włosy lub czegokolwiek, przepływ jest tymczasowo zmniejszany do 15%. I nie, urządzenie nie zawiera żadnych kamer ani nie przesyła żadnych danych do internetu.

Dodatkowo, naciskając przycisk na górze głowicy Reva, użytkownik może w razie potrzeby utrzymać ją w 100% przez cały czas (na jedną sesję prysznica). Przy następnym użyciu domyślnie powróci do trybu regulacji przepływu.

Budowa słuchawki prysznicowe Reva od Oasense
Budowa słuchawki prysznicowe Reva od Oasense

Według firmy Oasense użytkownicy zgłaszali oszczędności wody na poziomie ponad 50% – oczywiście przebieg może się różnić. Jeśli jesteś zainteresowany głowicą prysznicowa Reva, musisz zapłacić z nią aż 350 USD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Oasense | New Atlas za pośrednictwem IEEE Spectrum