Velma dokonała coming outu w „Cukierek albo psikus Scooby Doo”

Dwie dekady po tym, jak filmy aktorskie Jamesa Gunna i serial animowany „Mystery Incorporated” starały się pokazać Velmę jako lesbijkę na ekranie, nowy film na Halloween sprawił, że seksualność Velmy przestała być tajemnicą.

Velma ze Scooby Doo oficjalnie lesbijką

Animowany film Scooby Doo na Halloween Cukierek albo psikus Scooby Doo (tyt. oryg. Trick or Treat Scooby Doo!) zawiera scenę, w której Velma spotyka się z projektantką kostiumów Coco Diablo, a fani już mdleją nad iskrami przelatującymi między duetem. Potwierdzenie nadchodzi latami, po tym, jak sceny aktorskie scenarzysty Jamesa Gunna i animowana seria „Mystery Incorporated” wskazywały na seksualność Velmy. Jednak po raz pierwszy postać Hanna-Barbera jest jawnie osoba LGBTQ+ na ekranie.

Gunn, który stworzył Scooby Doo i Scooby Doo 2: Monsters Unleashed, napisał na Twitterze, że jego film został pierwotnie oceniony przez MPAA jako R (R – Restricted: osoby poniżej 17 roku życia wymagają towarzystwa rodzica lub dorosłego opiekuna. Zawiera trochę materiału dla dorosłych. Rodzice są zachęcani, aby dowiedzieć się więcej o filmie, zanim zabiorą ze sobą swoje małe dzieci), a ostatecznie po „zmianie kilku rzeczy” otrzymał ocenę PG (PG – Parental Guidance Suggested sugerowany nadzór rodzicielski: Niektóre materiały mogą nie być odpowiednie dla dzieci. Może zawierać materiały, które rodzice mogą nie chcieć przekazywać swoim małym dzieciom).

Niektóre zredagowane wątki dotyczyły queerowego związku Velmy. W 2020 roku Gunn potwierdził, że „próbował” pokazać Velmę jako lesbijkę w filmach aktorskich z udziałem Lindy Cardellini jako ukochanej postaci.

W 2001 roku Velma była wyraźnie lesbijką w moim początkowym scenariuszu – napisał wtedy Gunn na Twitterze. Ale studio po prostu je rozwadniało i rozwadniało, seksualność Velmy stała się niejednoznaczna, w konsekwencji miała chłopaka.

Tony Cervone, producent nadzorujący docenioną przez krytyków serię Mystery Incorporated, zamieścił na Instagramie podczas Miesiąca Dumy 2020, że Velma nie była biseksualna, lecz gejowska, stąd jej niezręczne interakcje podczas spotykania się z Shaggym w serialu.

Mówiłem to już wcześniej, ale Velma w „Mystery Incorporated” nie jest bi. Jest lesbijką – napisał Cervone. Zawsze planowaliśmy, że Velma będzie zachowywać się trochę nietypowo, kiedy spotykała się z Kudłatym, ponieważ ten związek był dla niej zły, a ona miała niewypowiedziane trudności z wyjaśnieniem tego, dlaczego. Są wskazówki, dlaczego wydaje się to tak jasne, takie jakie mogliśmy to zrobić 10 lat temu. Nie wydaje mi się, żeby Marcie i Velma miały czas na działanie zgodnie ze swoimi uczuciami podczas głównej osi czasu, ale po resecie są parą. Taki był nasz zamiar.

Velma będzie również w centrum wydarzeń animowanego serialu Mindy Kaling Velma, z postacią z południowoazjatyckiego dziedzictwa.

Mam nadzieję, że zauważyliście, że moja Velma pochodzi z Azji Południowej – powiedziała Kaling podczas Warner Bros. Discovery Upfront na początku tego roku (przez Entertainment Weekly). Jeśli ludziom ro nie odpowiada, nie obchodzi mnie to.

Inne pojawienie się Velmy miało być w prequelu Scoob: Holiday Haunt, który przeszedł przez Scrappy Doo i został skreslony przez HBO Max w trakcie fuzji Discovery.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: