Z tą aplikacją za darmo nakarmisz bezdomne psy

Jak nakarmić bezdomne psy? Wystarczy dodać paragon do darmowej aplikacji PanParagon #karmawraca.

Wrzuć paragon, nakarm psiaka

Tegoroczna zima będzie szczególnie ciężka dla schronisk z bezdomnymi zwierzętami. Szalejąca inflacja znacząco wpływa na problemy finansowe tych organizacji. Optymizmem nie napawają także doniesienia związane z przewidywanymi przerwami w dostawie prądu oraz możliwe problemy z ogrzewaniem. Między innymi dlatego ruszyła akcja „Karma wraca”, dzięki której każdy posiadacz domowego zwierzaka może pomóc schroniskom. Aby to zrobić, przy zakupie dobrej karmy (zawierającej min. 50 proc. mięsa) wystarczy zachować dowód zakupu i wprowadzić go do darmowej aplikacji PanParagon. 

Jak zatem dołączyć do akcji #karmawaraca i na czym dokładnie polega jej idea? 

PanParagon to darmowa aplikacja do przechowywania paragonów i kontroli wydatków, którą pobrało już ponad pół miliona użytkowników. Na podstawie zanonimizowanych dowodów zakupu wprowadzanych do systemu sprawdziliśmy jakie karmy dla psów są najczęściej wybierane przez Polaków. Okazało się, że w paragonowej czołówce dominują tanie karmy marketowe. Dlatego też postanowiliśmy ruszyć z akcją uświadamiającą Polaków jak prawidłowo karmić psy. Przy okazji chcemy przekazać jedzenie dobrej jakości dla bezdomnych zwierząt – najbliższe miesiące będą dla schronisk naprawdę krytyczne ze względu na realny wzrost rachunków – wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon. 

Dodaj paragon i nakarm bezdomne psy  

Wystarczy dodać do aplikacji PanParagon dowód zakupu z karmą z dobrym składem i w tytule oznaczyć hasztagiem #karmawraca. Każdy wprowadzony w ten sposób paragon to 100 gramów wartościowej karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Do jakich placówek trafi karma? Te najbardziej potrzebujące wskazuje organizatorom akcja karmimypsiaki.pl.

Karmimypsiaki.pl to organizacja, którą darzymy ogromnym zaufaniem. Zresztą nie tylko my.  Dzięki niej wiele schronisk otrzymało już należną pomoc, a wiele bezdomnych zwierzaków znalazło swoje nowe domy. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że beneficjentem naszej akcji będzie właśnie ta organizacja – wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Lista dobrych karm została sporządzona przez najlepszych specjalistów w Polsce, m.in. naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz ekspertów z platformy Appet.pl agregującej dane o składach karm dla zwierząt domowych. 

Nakarm bezdomne psy z aplikacją PanParagon

– Przy zakupie karmy warto kierować się ich składem. Wybierajmy, te które zawierają minimum 50-60 proc. mięsa. W innym przypadku możemy naszym zwierzakom przysporzyć znacznie więcej problemów zdrowotnych. To z kolei może się odbić na częstszych wizytach u weterynarza – informuje Magdalena Grochocka z Appet.pl, konfiguratora dobierającego karmę do indywidualnych potrzeb zwierząt domowych.  – Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach Polacy liczą każdy grosz, dlatego na liście „dobrych karm” znalazły się liczne karmy o dobrym stosunku jakości do ceny, bez wskazywania na konkretną markę. Głęboko wierzymy w to, że przynajmniej część osób dotychczas karmiących zwierzaki najtańszą karmą marketową, uświadomi sobie szkodliwość takiego żywienia i wejdzie choć stopień wyżej w świadomości na temat jakości karmy. To już będzie ogromny sukces i poprawa zdrowia wielu domowych psiaków – dodaje.

Szczegółowe informacje o akcji znajdują się na stronie panparagon.pl/karmawraca.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PanParagon