Disney+ w nowej odsłonie na PlayStation 5 

Aplikacja Disney+ na konsole Sony PlayStation 5 wspiera teraz streaming wideo nowej generacji w technologii 4K HDR.

Disney+ z nowa aplikacja na PS5

Od dzisiaj użytkownicy PlayStation®5 mogą pobrać Disney+ bezpośrednio na konsole PlayStation 5 (PS5). Wraz z nową odsłoną można teraz oglądać swoje ulubione filmy, seriale, produkcje oryginalne oraz wiele innych w technologii i jakości 4K oraz HDR. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, która była tylko aplikacją PS4 działającą na nowszej konsoli, nowe oprogramowanie jest zaprojektowane natywnie dla PS5. Kluczową różnicą dla widzów jest to, że Disney Plus obsługuje teraz odtwarzanie 4K HDR – poprzednia aplikacja była przez cały czas ograniczona do 1080p.

Oznacza to, że można teraz oglądać katalog usługi i najnowsze oryginały, takie jak Andor, Hocus Pocus 2 i Mecenas She-Hulk w całej okazałości Ultra HD. Można pobrać nową aplikację Disney Plus na PS5 z sekcji Media na ekranie głównym konsoli.

Kluczowym elementem naszej globalnej strategii jest docieranie do klientów niezależnie od tego gdzie oni są i dlatego cieszymy, że wzbogacony Disney+ trafi do użytkowników PlayStation 5 – mówi Jerrell Jimerson, EVP of Product & Design, Disney Streaming. – Dzięki technologiom 4K i HDR fani doświadczą wyższej jakości korzystania ze streamingu. 

Konkurenci Disneya, tacy jak Netflix, Amazon i HBO Max, już oferują odtwarzanie w jakości 4K na PlayStation 5, więc firma nadrabia zaległości. Niestety, jeśli nadal korzystasz z PS4 Pro, to Disney Plus pozostanie tam w rozdzielczości Full HD.

Korzystanie z Disney+ wymaga wykupionej subskrypcji oraz wysokiej prędkości łącza internetowego, które zapewni najwyższą jakość oglądania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska