Tairona Pocket Projector jest tak mały, że zmieści się w kieszeni

Po udanym wprowadzeniu produktu na rynek w Tajwanie, projektor Tairona pojawił się do kupienia za pośrednictwem Kickstartera.

Tairona Pocket Projector

Podczas gdy spore projektory all-in-one, takie jak Aura, świetnie nadają się do oglądania filmów w domu, zabranie ich w dzicz, aby zapewnić rozrywkę na obozie, a nawet na podwórku, może być trochę nieporęczne. W takich sytuacjach zwykle z pomocą przychodzą małe pikoprojektory, a ostatnio na Kickstarterze pojawił się ciekawy model Tairona Pocket Projector.

Może Cię zainteresować: AUN ET50S to niewielki projektor do kina domowego

Jedną z głównych zalet pico projektora jest jego przenośność. Tairona od tajwańskiego zespołu Inaday ma wymiary 112 x 112 x 28 mm (4,4 x 4,4 x 1,1 cala) i waży zaledwie 277 g (9,7 uncji). Obejmuje to akumulator litowo-jonowy 5600 mAh, który jest uważany za dobry na półtorej godziny normalnego użytkowania poza domem lub do trzech godzin w trybie ekonomicznym. A użytkownicy mogą wydłużyć czas pracy mobilnej, podłączając przenośny power bank.

Oczywiście moduł projekcyjny DLP i dioda LED RGB nie mogą się równać z większymi bestiami, takimi jak wspomniana wcześniej Aura, ale projektanci szacują, że możliwe jest wyświetlanie obrazu o przekątnej do 120 cali. Jednak natywna rozdzielczość zaledwie 854 x 480 pikseli (z obsługą wejścia 4K) i źródło światła o mocy zaledwie 100 lumenów ANSI ograniczą oglądanie po zmroku do rozciągniętego prześcieradła na obozie lub przy słabym oświetleniu w pomieszczeniach podczas oglądania na suficie sypialni.

Tairona jest wyposażona we wbudowany głośnik o mocy 1 W oraz gniazdo audio 3,5 mm do podłączenia słuchawek lub głośnika zewnętrznego – dzięki czemu użytkownicy mogą skorzystać z dźwięku Dolby 5.1. Obsługuje również system Android 9.0, który zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji rozrywkowych (w tym Netflix i Disney Plus) za pośrednictwem wbudowanego dwuzakresowego Wi-Fi, a także obsługuje Airplay i Miracast. Połączenie przewodowe z urządzeniami multimedialnymi umożliwia gniazdo HDMI (z obsługą kanału zwrotnego audio) i USB.

  • Tairona Pocket Projector na stojaku
  • Tairona Pocket Projector mieści się w kieszeni spodni

ten mały projektorek ma 8 GB pamięci wewnętrznej, oferuje automatyczną pionową i poziomą korekcję zniekształceń trapezowych dla elastyczności pozycjonowania, posiada łączność Bluetooth 5.1 i jest dostarczany z pilotem airmouse z obsługą sterowania głosowego.

Kolejną zaletą picoprojektorów jest ich stosunkowo niska cena. Na początku tego roku firma Inaday wprowadziła pierwszą wersję projektora Tairona na swoim rodzimym rynku, a teraz zmodernizowała projekt na rynek międzynarodowy za pośrednictwem Kickstartera.

W momencie pisania, zobowiązania na już sfinansowaną kampanię zaczynają się od 55 860 JPY (około 385 USD), a firma gwarantuje wysyłkę w listopadzie, informując, że produkcja już się rozpoczęła – chociaż jak zwykle w przypadku projektów crowdfundingowych obowiązują wszystkie zwykłe zastrzeżenia dotyczące finansowania społecznościowego i ryzyko, że projekt nie zostanie sfinalizowany.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Inaday | New Atlas