Ruszył polski sklep z czytnikami Rakuten Kobo

Firma Rakuten Kobo uruchomiła swój polski oficjalny sklep internetowy, w którym można zamawiać czytniki producenta.

Zrzut ekranu polskiej strony internetowej Rakuten Kobo
Zrzut ekranu polskiej strony internetowej Rakuten Kobo

Ruszył oficjalny polski sklep internetowy czytników Kobo, które oczywiście są wysyłane do Polski. Czytniki mają też polskie menu, więc Kindle jest o krok dalej od Kindle firmy Amazon, która do tej pory nie uporała się z tłumaczeniem swojego oprogramowania na język polski. Kobo należy japońskiego koncernu Rakuten. Do tej pory czytniki Kobo można było zamawiać do Polski z nieoficjalnych sklepów internetowych lub na Amazonie. W Polsce czytniki Kobo nie są zbyt popularne, pewnie ze względu na dostępność, ale teraz to sie może zmienić, tym bardziej, że Kobo uważany jest za głównego rywala Kindle na świecie.

W polskim sklepie można obecnie kupić sześć modeli czytników Kobo:

  • Kobo Clara 2E w cenie 699 zł (ekran 6 cali)
  • Kobo Clara HD w cenie 649 zł (ekran 6 cali)
  • Kobo Nia w cenie 469 zł (ekran 6 cali)
  • Kobo Libra 2 w cenie 879 zł (ekran 7 cali)
  • Kobo Sage w cenie 1349 zł (ekran 8 cali)
  • Kobo Elipsa Pack w cenie 1849 zł (ekran 10 cali)
Ceny czytników Kobo w Polsce (wrzesień 2022)
Ceny czytników Kobo w Polsce (wrzesień 2022)

Firma przetłumaczyła już praktycznie cały serwis. Wszystkie opisy produktów wraz ze specyfikacją dostępne są po polsku – ceny także prezentowane są w złotówkach (PLN). W ojczystym języku przeczytamy także materiały pomocy, regulaminy czy informacje na temat gwarancji (czytniki Kobo objęte są standardową 2-letnią gwarancją).

Niestety jeszcze nie wszystko działa tak jak powinno, miejscami pojawiają się ceny w euro lub niektóre tłumaczenia są nie do końca właściwie dobrane. Widać, że ostatnie szlify sa jeszcze wprowadzane, ponieważ po otworzeniu sklepu w trybie incognito niektóre elementy wyświetlają się już prawidłowo – coś się tam pewnie jeszcze ukryło w cache’u. Nie ulega wątpliwości, że osoby zajmujące się ta stroną na pewno doprowadzą wszystko do porządku – kwestia czasu.

Pojawiła się także polskojęzyczny sklep z e-bookami firmy, ale póki co nie ma tam jeszcze książek w języku polskim, a książki w języku angielskim kosztują zdecydowanie za dużo. Być może wkrótce sklep z e-bookami również będzie dostosowany do polskiego rynku?

Polski sklep Kobo dostępny jest w europejskiej subdomenie pod adresem: eu.kobobooks.com/pl.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Rakuten Kobo | Świat Czytników