Apple naprawi drgania aparatu iPhone’a 14 Pro

Nie musisz reklamować swojego nowego iPhone’a 14 Pro – w przyszłym tygodniu pojawi się aktualizacja systemu iOS 16, która rozwiąże problem z drgającym aparatem.

Aparat iPhone'a 14 Pro

Apple wyda aktualizację oprogramowania, która rozwiąże problem z aparatami iPhone’a 14 Pro i Pro Max. Używanie aparatu w aplikacjach innych firm, takich jak Snapchat, Instagram lub TikTok, powodowały w tych modelach drganie obrazu i zgrzytanie lub brzęczenie dochodzące z modułu aparatu . Firma jest „świadoma problemu, a poprawka zostanie wydana w przyszłym tygodniu”.

Kiedy w weekend zaczęły pojawiać się raporty o błędzie, nie było jasne, czy problem dotyczył samych aplikacji innych firm, czy systemu iOS 16, chociaż kamery działały dobrze we własnej aplikacji Apple. Biorąc pod uwagę, że Apple wydaje aktualizację, wydaje się, że problem dotyczy iPhone’a i jego interfejsów API, a nie aplikacji innych firm.

Oświadczenie Apple’a nie mówi dokładnie, co powoduje problem. Spekulowano, że sprowadza się to do optycznego systemu stabilizacji obrazu w telefonie, co nie jest złym przypuszczeniem, biorąc pod uwagę, że jego zadaniem jest dosłownie przesuwanie części aparatu. Według strony internetowej Apple’a, zwykły iPhone 14, który wydaje się nie mieć tego problemu, również ma ten system, ale Pro używa jego wersji „drugiej generacji”, której nie ma w zwykłym modelu.

Nie będzie to pierwsza aktualizacja, która rozwiązuje problem z aparatem w iPhonie 14 — iOS 16.0.1, wydany w zeszłym tygodniu dla najnowszych telefonów Apple’a, naprawił problem występujący podczas powiększania w orientacji poziomej na iPhonie 14 Pro Max.

Dziwny problem powodujący wibracje tylnej kamery występuje tylko w niektórych modelach iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max i nie wymaga naprawy w serwisie Apple’a – najlepiej nie korzystać z aparatu w aplikacjach firm trzecich do momentu aż zainstalujesz poprawkę..

Nie jest jasne, czy przyszłotygodniowa aktualizacja rozwiąże kilka innych błędów aparatu i AirDropa, które zostały wykryte w modelach iPhone’a 14 od ich niedawnej premiery.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge