Pierwszy projektor laserowy Cine 1 4K UST marki Leica

Leica wprowadza na rynek swój pierwszy projektor laserowy 4K UST o nazwie Cine 1, który najpierw zadebiutuje w Europie.

Leica Cine 1 (4K)

W zeszłym roku Leica nawiązała współpracę z chińską firmą produkującą sprzęt do rozrywki domowej, aby uruchomić projektor FHD UST o nazwie O1 Pro. Teraz weteran optyki w aparatach premium zaprezentował na targach IFA 2022 swój własny model —projektor laserowy 4K o nazwie Cine 1. Produkt nie jest pierwszym wyjściem firmy z projekcją obrazu, ponieważ od wielu lat wypuściła wiele projektorów do slajdów i filmów pod marką Pradovit, oprócz współpracy branżowej.

Leica nie zdradziła zbyt wiele w swoich oficjalnych informacjach, ale wiemy, że projektor ultrakrótkiego rzutu (UST) będzie wyświetlał obrazy w rozdzielczości 4K UHD przy przekątnej 80 lub 100 cali, w zależności od wybranego modelu, podczas przytulania blisko ściany.

Cine 1 ma oferować „jasne obrazy i zapierające dech w piersiach odwzorowanie kolorów” dzięki potrójnemu laserowemu źródłu światła RGB o żywotności ponad 25 000 godzin i opracowanemu przez Hisense (po podpisaniu umowy o współpracy technologicznej zawartej w zeszłym miesiącu).

Cine 1 4K Laser TV jest wyposażony w osłonę przeciwpyłową, która automatycznie otwiera się w celu uzyskania obrazu na dużym ekranie i zamyka, aby chronić obiektyw, gdy nie jest używany.

Łączy w sobie optykę i tuning Leica Summicron, gniazdo Common Interface dla płatnej telewizji i inteligentny programem uruchamiającym VIDAA, aby zaspokoić potrzeby w zakresie rozrywki strumieniowej, wejścia HDMI i USB, Wi-Fi i Bluetooth oraz dźwięk Dolby Atmos. Całość schowana jest w aluminiowej obudowie – oczywiście w stylu premium Leica.

Projektor Leica Cine 1 – widok z przodu i z góry
Projektor Leica Cine 1 – widok z przodu i z góry

Dzięki temu, że The Verge poświęcił trochę czasu na wystawie z Rossem Slavovem z Leici na targach IFA 2022, wiemy również, że model zaprojektowany do rzucania 80-calowych obrazów będzie emitował 2100 lumenów, podczas gdy 100-calowy smak będzie miał 2500 lumenów.

Cine 1 4K Laser TV pojawi się w Europie od drugiego kwartału 2023 roku w cenie od 6900 EUR (ok. 32 tys. zł), co jest znacznie droższe niż większość konkurencyjnych sprzętów na tym poziomie specyfikacji – ale to jest Leica . Oczekuje się, że urządzenie trafi na inne w drugiej połowie 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Leica | New Atlas | The Verge