„13 uwięzionych” już 5 października w serwisie Netflix

Usłysz historię prosto od uratowanych chłopców w dokumencie „13 uwięzionych: Jak przetrwaliśmy w tajlandzkiej jaskini”.

Film „13 uwięzionych: Jak przetrwaliśmy w tajlandzkiej jaskini” (Netflix)

O 12 chłopcach i ich trenerze, którzy zostali uratowani z tajlandzkiej jaskini Tham Luang, powstały już książki, filmy i programy, ale po raz pierwszy możemy usłyszeć historię ocalałych opowiedzianą przez nich samych w dokumencie „13 uwięzionych: Jak przetrwaliśmy w tajlandzkiej jaskini”, którego premiera odbędzie się 5 października. W filmie występują wyłącznie członkowie drużyny Wild Boars i opowiadają ze szczegółami o swojej nadzwyczajnej walce o przetrwanie.

Zobacz także: „Zabiłem swojego ojca” na Netfliksie – to nie jest serial dla całej rodziny!

Pailin Wedel przedstawia fakty w porywający sposób i przeszła do historii jako pierwsza osoba z Tajlandii nagrodzona Emmy w kategorii najlepszy film dokumentalny na 49. ceremonii wręczenia międzynarodowych nagród Emmy za tytuł „Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz”. Tym razem przedstawia historię wraz z trenerem Eakiem i niektórymi zawodnikami drużyny Wild Boars. Film zawiera również relacje rodzin chłopców, lokalnych ekspertów oraz funkcjonariuszy, a także innych osób, które pomogły w akcji ratunkowej. Ich informacje pozwoliły uzupełnić kronikę tego dramatycznego wydarzenia.

Początkowo Wedel obawiała się, że opowiadanie o tych koszmarnych wydarzeniach może być traumatycznym przeżyciem dla chłopców, ale w nieformalnych rozmowach z chłopcami i ich rodzinami dowiedziała się, że w rzeczywistości chcą oni opowiedzieć tę historię, a dla niektórych może to być nawet uzdrawiające.

Opowiedziane historie były pełne nadziei, niepowodzeń, samozaparcia, a nawet humoru – powiedziała Wedel. – Wielu chłopców czuło, że zostali źle zrozumiani. Mieli do powiedzenia rzeczy, których nikt wcześniej nie słyszał. Właśnie wtedy zrozumiałam, że nie tylko można, ale wręcz trzeba stworzyć ten film dokumentalny. Ich perspektywa jest kluczowa do zrozumienia wydarzenia, które przykuło uwagę ludzi z całego świata.

Zobacz historię akcji ratunkowej oczami ocalałych w filmie „13 uwięzionych: Jak przetrwaliśmy w tajlandzkiej jaskini” już 5 października — tylko w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska