Roidmi EVA to automatyczny robot, który mopuje, odkurza i sam się czyści

Roboty odkurzające i mopujące oszczędzają nie tylko czas i energię, ale coraz cześciej poprawiają jakość naszego życia i są coraz bardziej ekologiczne.

Roidmi EVA stacja i robot

Zwykły robot odkurzający, choć sprawdza się w większości prac porządkowych, sprząta kurz i włosy z podłogi, zamiata spód łóżka, narożnik sofy, ale wymaga od użytkowników ręcznej interwencji w celu opróżnienia pojemnika na kurz czy umycia mopa. W pełni funkcjonalny ROIDMI EVA to robot odkurzający 5 w 1 – automatycznie myje i suszy mopa, posiada funkcję samoopróżniania oraz sterylizacji (mop jest antybakteryjny i wolny od pleśni), a przede wszystkim dokładnie odkurza i mopuje. Może działać bez naszego udziału – wyczyści podłogi, oczyści pojemnik na odpady oraz umyje mopa.

Wygląd: „inteligentna” stacja bazowa robota Roidmi EVA

Roidmi EVA to wszechstronny robot odkurzający i mopujący. Ogólny kształt jest trapezowy, wąski u góry i szeroki u dołu. Główny korpus stacji bazowej składa się z górnej pokrywy, kluczowego obszaru obsługi, obszaru wyświetlania statusu, kabiny bazy oraz lewego i prawego czujnika podczerwieni.

W obszarze klawiszy, od lewej do prawej, znajdują się cztery klawisze czyszczenia, przywołania, pauzy i zbierania kurzu. Na ekranie LED w dowolnym momencie można zobaczyć różne stany czyszczenia i mopowania, a także stan worka na kurz, zbiornika na brudną wodę i zbiornika czystej wody. Można także poznać poziom naładowania i stan szybkiego schnięcia mopa.

Po otwarciu górnej pokrywę, widzimy: od lewej do prawej znajduje się 4-litrowy zbiornik na brudną wodę, worek na kurz (3 l), zbiornik na czystą wodę (4 l). Worek na kurz ma funkcję antybakteryjną i przeciw pleśni, oba zbiorniki na wodę mają uchwyty ułatwiające wyciąganie, bardzo wygodne jest wlewanie czystej wody i opróżnianie tej zużytej.

Roidmi EVA robot

Zobacz także: Ranking najlepszych robotów odkurzających

Robot: odkurzanie i mopowanie

Górna część kadłuba składa się z wieży LDS, przycisków i górnej pokrywy; przednia strona to pasek antykolizyjny; lewa strona to czujnik wzdłuż boku; tylna strona składa się z portu odpylania, czujnika widoku z tyłu, styku ładowania.

Pod górną pokrywą znajduje się pojemnik na kurz o pojemności 300 ml i mały pędzelek do usuwania kurzu i zaplątania włosów w pojemniku na kurz. Na dole robota jest na moduł napędowy i moduł czyszczący. Napęd główny to dwa boczne koła o wysokości 20 mm, wyposażone w uniwersalne koło i mały wałek. Moduł czyszczący jest podzielony na dwie części: do odkurzania i mopowania, łącznie z 1 szczotką boczną, 1 gumową szczotką główną w kształcie litery V, 2 wyjmowanymi mopami, 6 zestawami czujników uskoków i 1 czujnikiem ultradźwiękowym.

Roidmi EVA robot pod spodem

Gdy tylko chcemy odkurzyć, należy zdjąć podstawkę do mopa, którą łatwo zdemontować dzięki magnetycznemu mechanizmowi. Można także odkurzać i myć podłogi synchronicznie, odkurzając z przodu i mopując z tyłu. Nie ma potrzeby przełączania trybu odkurzania i mopowania podczas użytkowania.

Czy Roidmi EVA jest łatwy w użyciu?

W naszym codziennym życiu, chociaż zwykłe odkurzacze-roboty potrafią rozwiązać większość problemów związanych z czyszczeniem, nadal mają problemy:

  • Problem 1: Tylko odkurzanie, ale nie mopowanie, lub mopowanie tylko zwilża podłogę i nie może dokładnie wyczyścić uporczywych plam na podłodze.
  • Problem 2: Pojemnik na kurz jest za mały i konieczne jest wyczyszczenie pojemnika na kurz na czas, aby pojemnik nie zapychał się i nie wydobyła się z niego przykry zapach – czyli nie rozmnażały się bakterie.
  • Problem 3: Konieczne jest częste czyszczenie mopa, w przeciwnym razie brudny mop będzie gnił. i brudził podłogę zamiast ją czyścić. Tylko samooczyszczanie może uwolnić nasze ręce od tej roboty.
Roidmi EVA robot pod pokrywą

Powyższe problemy z łatwością rozwiązuje Roidmi EVA. Podczas czyszczenia podłoża może łączyć trzy etapy odkurzania i mopowania, zbierania kurzu i czyszczenie mopem, czyści także pojemnik na kurz i samego mopa bez ręcznej interwencji.

Zwykłe roboty odkurzające, bez względu na siłę ssania, potrafią jedynie oczyścić unoszący się na ziemi kurz, ale trudno jest im usunąć plamy z podłogi. Dlatego podłogę można dokładnie wyczyścić tylko poprzez skuteczne mopowanie podłogi.

W rzeczywistym użyciu Roidmi EVA jest naprawdę wszechstronną maszyną do zamiatania i mopowania, która może skutecznie usuwać plamy po kawie, ślady stóp czy nawet pastę z suszonych pomidorów z podłogi. Jednocześnie może również skutecznie usuwać kurz i sierść, nawet żwirek dla kota, który jest dość duży. Odpady ziarniste można również łatwo odessać.

Roidmi EVA pojemniki

Dzieje się tak dzięki mocnemu ssaniu i wydajnym modułom mopującym. Podczas czyszczenia silnik bezszczotkowy generuje dużą siłę ssania 3200 Pa, a we współpracy ze szczotką boczną bez problemu usuwa odpady stałe, takie jak kurz i włosy. Następnie dzięki dwóm 4-calowym mopom antybakteryjnym (o 99% skuteczności) i przy 180 obr./min i szoruje podłogę siłą naciku równą 12 N, aby zasymulować mycie ręczne. Dzięki temu możemy wyczyść podłogę głębiej i dokładniej. Dla rodzin z dziećmi i zwierzętami to świetne urządzenie, które może w dowolnym momencie podjechać i wyczyścić podłogę, oszczędzając nasz czas i wysiłek.

Automatyczne czyszczenie i odporność na bakterie i pleśń, nie ma potrzeby ręcznego czyszczenia pojemnika na kurz

Po sprzataniu Roidmi EVA wraca do stacji bazowej, a funkcja czyszczenia zostaje automatycznie włączona, silnik stacji bazowej uruchomi się, a śmieci z pojemnika na kurz zostaną zassane do torby na kurz. Cały proces trwa około 20s. Ta funkcja jest rzeczywiście jednym z najbardziej oczywistych udoskonaleń robota zamiatającego i mopującego. Zgodnie z zasadą działania odkurzacza, śmieci z pojemnika na kurz są automatycznie zbierane do worka na kurz, co pozwala nam zapomnieć o ręcznym czyszczeniu pojemnika.

Worek na kurz w stacji bazowej Roidmi EVA ma pojemność 3 l i posiada funkcje antybakteryjne i dezodoryzujące, więc nie musimy się martwić pleśnią i zapachem. Wystarczy go wymienić tylko raz na 60 dni. Podczas opróżniania wystarczy wyjąć worek na kurz i wyrzuć go bezpośrednio do kosza. Worek na kurz po wyjęciu jest szczelny, co zapobiega przypadkowemu rozsypaniu nieczystości.

Roidmi EVA - elementy

Czyszczenie mopem

W trakcie sprzątania Roidmi EVA automatycznie powraca do stacji bazowej, aby wyczyścić mop. Zapewnia to czyszczenie mopa w czasie rzeczywistym, skutecznie unikając problemu przeciągania brudnego mopa, dzięki czemu podłoga jest czysta i mop nie rozmazuje brudu.

Z instrukcji dowiedzieliśmy się, że gdy czas mopowania Roidmi EVA osiągnie 6/10/12 min, automatycznie powróci do stacji bazowej, aby wyczyścić mop i tak dalej, aż cała powierzchnia domu zostanie wyczyszczona.

Podczas czyszczenia mopa stacja bazowa pobiera czystą wodę ze zbiornika czystej wody po prawej stronie, a podczas czyszczenia mopa brudna woda spływa do zbiornika na ścieki z drugiej strony przez pompę wodną. Cały proces przebiega automatycznie i trwa około 60 s, wyczyszczony mop nie wymaga od nas żadnej interwencji.

Inne funkcje: niestandardowe czyszczenie za pomocą aplikacji i długa żywotność baterii

Niestandardowe czyszczenie w aplikacji i długa żywotność baterii to jedna z ważnych zalet wszechstronnego robota odkurzającego i mopującego Roidmi EVA. Możemy ustawić odpowiedni tryb sprzątania, czas sprzątania i sekwencję sprzątania za pośrednictwem aplikacji mobilnej w zależności od stopnia zanieczyszczenia w różnych pomieszczeniach, a także możemy określić sprzątanie obszarów o ograniczonym dostępie, sprzątanie stref i zaplanowany czas sprzątania.

Możemy również korzystać z asystentów głosowych do zarządzania odkurzaczem za pośrednictwem Mi home, Alexa i Google Assistent.

Pod względem żywotności baterii Roidmi EVA ma dobrą wydajność. Pojemność baterii wynosi aż 5200 mAh, a żywotność baterii wynosi 250 minut.

Podstawowe parametry techniczne (specyfikacja)

model robota
model stacji
SDJ06RM
JCZ06RM
waga13,5 kg
wymiary stacji
(gł. ✕ wys. ✕ szer)
382 ✕ 465 ✕ 400 mm
wymiary robotaśrednica 330 mm
wysokość 106 mm
pojemnik na wodę4 l ✕ 2 na czystą i brudną wodę
pojemnik na kurz3 l
czas działania220 min
bateria5400 mAh
moc ssania3200 Pa
czujnikLDS 360º
przeszkody≤20 mm
moc znamionowa65 W – odkurzacz
925 W – stacja

Podsumowanie

Roidmi EVA łączy w sobie odkurzanie, mycie i samooczyszczanie w jednym urządzeniu, całkowicie zmieniając tradycyjny tryb czyszczenia podłóg. Poradzi sobie z kurzem, włosami i uporczywymi plamami na podłodze. Jednocześnie nie jest wymagana ręczna ingerencja w czyszczenie pojemnika na kurz i czyszczenie mopa.

Odkurzanie i mycie wraz z dużą siłą ssania 3200pa i dużym czystym mopem sprawiają, że podłoże jest dokładnie czyszczone. Po powrocie do stacji bazowej śmieci z pojemnika na kurz są automatycznie zasysane do worka na kurz, nie jest wymagane ręczne czyszczenie, a mop jest automatycznie regularnie czyszczony.

Roidmi EVA ma dobry stosunek jakości do ceny. Jest to również flagowy produkt czyszczący ROIDMI, ekologicznej marki należącej do Xiaomi.

Roidmi EVA

ROIDMI EVA

od 3199,00 zł

cena OBOWIĄZUJE do 24 września 2022 r.

Z KODEM: ROIDMI-EVA

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: artykuł sponsorowany