Koniecznie zaktualizuj Chrome’a 105 do najnowszej wersji

Najnowsza aktualizacja Google Chrome zawiera poprawkę bezpieczeństwa, którą należy zainstalować jak najszybciej – na szczęście to bardzo szybki i prosty proces!

Aktualizacja bezpieczeństwa dla Google Chrome

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome pod systemami Windows, Mac i Linux muszą zainstalować najnowszą aktualizację przeglądarki, aby uchronić się przed poważną luką w zabezpieczeniach, którą aktywnie wykorzystują hakerzy. „Google wie o doniesieniach, że exploit dla CVE-2022-3075 istnieje” – podała firma we wpisie na blogu z 2 września 2022 roku. Anonimowy typer zgłosił problem 30 sierpnia, a Google twierdzi, że spodziewa się, że aktualizacja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom w nadchodzących dniach lub tygodniach.

Firma nie opublikowała jeszcze wielu informacji na temat natury błędu. Do tej pory wiemy, że ma to związek z „Niewystarczającą walidacją danych” w Mojo, zbiorze bibliotek wykonawczych używanych przez Chromium, bazę kodu, na której zbudowano Google Chrome.

„Dostęp do szczegółów błędów i linków może być ograniczony, dopóki większość użytkowników nie zainstaluje poprawki” – powiedziała firma. Trzymając na razie te szczegóły w tajemnicy, Google utrudnia hakerom wymyślenie sposobu wykorzystania luki, zanim nowa aktualizacja zamknie możliwość ataków.

Użytkownicy Chrome’a muszą ponownie uruchomić przeglądarkę, aby aktywować aktualizację. Spowoduje to aktualizację Chrome do wersji 105.0.5195.102 dla systemów Windows, Mac i Linux. Aby upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji, kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu przeglądarki przejdź do pozycji Pomoc a następnie wybierz Google Chrome — informacje.

Google Chrome 105.0.5195.102
Google Chrome 105.0.5195.102

Najnowsza aktualizacja pojawia się zaledwie kilka dni po wydaniu przez Google wersji 105 przeglądarki Chrome 30 sierpnia br. Ta aktualizacja zawierała już 24 poprawki bezpieczeństwa. Najwyraźniej to wciąż nie wystarczało.

Jest to szósta luka zero-day, z którą Chrome miał do czynienia w tym roku. Jak donosi BleepingComputer, ostatnia aktywnie wykorzystywana luka została właśnie oznaczona w połowie sierpnia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge